Katarzyna Nosowska wydaje książkę? To nie żart, piosenkarka zdecydowała się na wydanie ok. 50 humorystycznych opowiadań. Premiera już 23 maja 2018 roku.

Katarzyna Nosowska jesienią ubiegłego roku obwieściła koniec działalności zespołu Hey. Wokalistka nadal jednak jest aktywna, jednak w internecie. Nosowska zaczęła podbijać instagrama, jej konto obserwuje już 187 tys. ludzi. Zaczęło się zwyczajnie. Przyjaciółka Nosowskiej – Agata Kulesza pokazała piosenkarce aplikację snapchat, a ta nagrała kilkusekundowy, śmieszny filmik. Znana z dystansu do siebie wokalistka na swoich filmikach nie stroni od ciętego, ironicznego języka. Na swoim koncie porusza rożne tematy: zaczynając od związków, poprzez ważne kwestie społeczne, a kończąc na wyśmiewaniu powiększania ust.

Odc.4

A post shared by nosowska.official (@nosowska.official) on

Działalnością piosenkarki zainteresowało się wydawnictwo Wielka Litera, które zaproponowało artystce, żeby ze swoich filmików stworzyła książkę. Będzie to ilustrowany zbiór 50 humorystycznych opowiadań, w których piosenkarka w zabawny sposób będzie komentować współczesny świat.

– Żaden to debiut literacki. Ot, po prostu zbiór opowiastek. Nadaje się do tramwaju, autobusu, podróży koleją, na plażę. Może rezydować w toalecie i wszędzie tam, gdzie Macie chwilę wolnego czasu. Nie oszczędzam siebie. Opowiadam o życiu, z perspektywy własnego wieku, licząc, że jakiś fragment mojego doświadczenia Wam się przyda, zainspiruje, doda otuchy. Zerknijcie, jeśli Macie czas i ochotę – mówi Katarzyna Nosowska.

Książka pt. A ja żem jej powiedziała (tytuł znany z filmików Nosowskiej) trafi do sprzedaży już 23 maja 2018 roku. Czy będzie to kolejny hit?


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: instagram