Bezpartyjny Wrocław rekomendował osobę, która weźmie udział w wyborach prezydenckich. Katarzyna Obara-Kowalska, została zatwierdzona przez zarząd, jednak nie jest jedyną spośród wytypowanych przez wspólny blok Bezpartyjnych i Samorządowców.

Jeszcze w czerwcu Bezpartyjni Samorządowcy i Dolnośląski Ruch Samorządowy, którego liderem jest marszałek Cezary Przybylski, ogłosili, że wystartują razem do wyborów samorządowych. Oba ugrupowania zawiązały koalicję, której celem miało być wystawienie wspólnego kandydata. Jak się okazało, wybrany wcześniej przez DRS Jerzy Michalak, będzie miał konkurencję w postaci Katarzyny Obary-Kowalskiej.

Chciałabym, aby Wrocław stał się miejscem dla mieszkańców, którzy mają wpływ na to, co dzieje się w ratuszu. Chcę pozbyć się wyższości urzędników nad przeciętnym obywatelem – mówi Katarzyna Obara-Kowalska.

Samorządowcy podkreślają jednak, że będą rozmawiać. Ich celem jest wystawienie wspólnego kandydata, który będzie miał szansę na wygranie wyborów w stolicy Dolnego Śląska. Możliwe, że spośród dwójki uda się wyłonić lidera. Wszystkie decyzje zostaną podjęte po ogłoszeniu przez premiera terminu wyborów.

Do czasu ogłoszenia terminu wyborów wszystko może się zmienić. To, że jestem rekomendowana, nie oznacza, że muszę koniecznie kandydować – dodaje Katarzyna Obara-Kowalska.


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcie Ola Sopuch