Po zakończeniu rozgrywek LSK Impel Wrocław mógł odetchnąć z ulgą, gdyż zapewnił sobie utrzymanie. Jednak spokój i radość szybko uleciały, po tym, jak okazało się, że klub ma problemy finansowe i może nie wystartować w następnym sezonie. Impel jednak niczym na boisku postanowił się nie poddawać i wystartował z akcją crowdfoundingową.

Pomysł polega na tym, aby kibice wsparli klub poprzez zakup np. klubowego szalika czy kubka. Wśród oferowanych rzeczy jest także kilka unikatów. Przykładem są srebrne medale Mistrzostw Polski. Kosztują 1000 zł i do tej pory sprzedały się już dwa. Do kupienia zostały dwa kolejne. Innym krążkiem, który można nabyć i jednocześnie wesprzeć Impel Wrocław, są brązowe medale Mistrzostw Polski. Te można kupić za 600 zł i do tej pory zrobiła to jedna osoba. Szansę na zakup mają jeszcze dwie.

Kolejne wyjątkowe rzeczy związane są z ambasadorkami akcji. Na sprzedaż jest koszulka treningowa Agnieszki Kąkolewskiej, kapitan reprezentacji Polski, która przez cztery sezony grała w Impelu. Koszulka kosztuje 301 złoty. Inną rzeczą wiązaną z drugą z ambasadorek jest koszulka meczowa Katarzyny Mroczkowskiej, za którą trzeba zapłacić 350 złoty. Oprócz tego wrocławski klub dostaje także wsparcie od licznych sportowców, którzy namawiają do udział w akcji. Są to m. in. siatkarki Anna Werblińska czy Joanna Wołosz, które o dołączeniu do akcji #SiłaWZielonym poinformowały na swoich mediach społecznościowych.

Celem wrocławskiego klubu jest zebranie kwoty 100 tysięcy złotych, potrzebnych do pozostania drużyny w najwyższej lidze rozgrywek. Akcja trwa od 8 maja i do tej pory udało się zebrać 15 279 złotych. Do końca pozostało jeszcze 27 dni. Jeśli Impelowi nie uda się pozyskać takiej kwoty, to najprawdopodobniej zespół będzie musiał wycofać się z Ligi Siatkówki Kobiet. Miejmy jednak nadzieję, że ten najczarniejszy scenariusz się nie spełni, a kibice po raz kolejny będą mogli oglądać zmagania swoich siatkarek w Hali Orbita!


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Impel Wrocław