– Morze Północne i Helgoland zaliczony – informował w czwartek, 22 września wprost z „Daru Szczecina” Maciek Żarnowski, żeglarz i wiceprezes Fundacji W-skersi. Wieczorem uczestnicy w pełni integracyjnego rejsu dotarli do Kilonii.

„W-skersi na fali” mają już za sobą Morze Północne i przystanek na niemieckiej wyspie Helgoland, na którym nie stosuje się zasad Europejskiej Unii Celnej. – W obie strony panował sztorm – przekazywał Żarnowski. – Wszyscy jednak świetnie się spiali i bardzo dobrze wypełniali swoje wachty – dodał.

Rejs osiemnastometrowym jachtem „Dar Szczecina” organizuje Fundacja „W-skersi”, założona przez trzech przyjaciół, związanych z muzyką, sprawami społecznymi, sportem żużlowym i… finansami: Bartłomieja „Skrzynię” Skrzyńskiego, Macieja Żarnowskiego i Piotra Kosiora. W pełni integracyjna wyprawa, w której bierze udział ośmiu śmiałków (4 niepełnosprawnych i 4 nie-niepełnosprawnych) swoim zasięgiem obejmuje Bałtyk i Morze Północne. Projekt wspierany jest jedynie z prywatnych środków sponsorów „W-skersów na fali” i spotkał się z otwartością i życzliwością Centrum Żeglarskiego ze Szczecina. Założyciele działają wolontariacko. – Natomiast dzięki pomocy finansowej w-skersi mogą się sprawdzić, najbardziej sami ze sobą. Morze, wbrew opinii jednego z najsłynniejszych organizatorów obozów żeglarskich, jest otwarte także na osoby z niepełnosprawnością – zakończył Bartłomiej „Skrzynia” Skrzyński, szef Fundacji „W-skersi”,
wrocławski dziennikarz, w-skers, na co dzień Miejski Rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych, przy Prezydencie Wrocławia

Finał rejsu i dopłynięcie do portu w Szczecinie planowane jest na najbliższy poniedziałek, 26 września.

Więcej o projekcie i Fundacji „W-skersi” na www.w-skersi.org.

(aisoG)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPozytywne wyniki rekrutacji do drużyny Rugby
Następny artykułWojciech Mann opowiada najśmieszniejszy kawał roku!
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.