Film skomponowany przez Amy Berg ze starannie wybranych materiałów archiwalnych, którym towarzyszą nagrane współcześnie wywiady, dokument o Janis Joplin wpisuje się w obecny w kinie trend realizowania filmowych biografii muzycznych legend. „Janis: Little Girl Blue” przedpremierowo na wielkim ekranie 19 stycznia w Multikinie Pasaż Grunwaldzki.

janis19

To szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o osobie niż legendzie. Sięgając do prywatnych zapisków artystki, wydobywając z rodzinnych archiwów fotografie, nagrania, a przede wszystkim listy, Berg powraca do teksańskiego dzieciństwa Janis Joplin, naznaczonego bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania. Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco, trudne początki, skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości. Tu na scenę wkraczają dawni koledzy muzycy, ludzie z branży, przyjaciele, kochankowie. To oni tworzą wizerunek Joplin: równie utalentowanej co niepewnej siebie gwiazdy, która nigdy nie przestała być dziewczyną z Teksasu.

Jak jednak zauważyła recenzentka consequenceofsound.net:  Janis… tyle ma wspólnego z typowymi opowieściami o gwiazdach rock&rolla, ile bohaterka dokumentu ze swoimi szkolnymi kolegami.

 ***

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten film. Aby je otrzymać należy napisać w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego: „Janis Joplin”. Czekamy do piątku, 15 stycznia, do godz. 20.

***

Janis: Little Girl Blue
przedpremierowo | 19 stycznia | godz. 20.00
Multikino Pasaż Grunwaldzki

Ceny biletów: Normalny – 25 zł

***

 

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWYSTAWA: „Henri Matisse.Wycinanki”
Następny artykułTEATR: „Jane Eyre” z Madeleine Worrall
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.