- REKLAMA -

 ENEMEF: Noc Igrzysk Śmierci to wycieczka do świata przyszłości i spotkanie z nieustraszonymi bohaterami jednej z najpopularniejszych serii ostatnich lat. Ich niesamowite losy opisane przez Suzanne Collins, a następnie przeniesione z kart powieści na ekran, zdobyły miliony fanów na całym świecie.


Podczas maratonu będzie można obejrzeć wszystkie części ekranizacji tej bestsellerowej sagi, w tym premierowo, długo wyczekiwaną ostatnią z nich! W repertuarze:

– IGRZYSKA ŚMIERCI
– IGRZYSKA ŚMIERCI: W PIERŚCIENIU OGNIA
– IGRZYSKA ŚMIERCI: KOSOGŁOS. CZĘŚĆ 1
– IGRZYSKA ŚMIERCI: KOSOGŁOS. CZĘŚĆ 2 (premierowo!)

 

ENEMEF: NOC IGRZYSK ŚMIERCI
piątek | 20 listopada | godz. 22:00
Multikino Arkady Wrocławskie i Multikino Pasaż Grunwaldzki

Ceny biletów:
24 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl
30 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
31 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
32 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
35 zł: cena normalna

Opisy filmów (w odwrotnej kolejności):

„Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2” – PREMIEROWO!

The Hunger Games: Mockingjay Part 2, USA 2015, 145′

reżyseria: Francis Lawrence
scenariusz: Danny Strong, Peter Craig
obsada: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Philip Seymour Hoffman, Josh Hutcherson

Katniss Everdeen oraz mieszkańcy 13. dystryktu stają do walki, która zadecyduje o przyszłości całego narodu. Katniss planuje zamach na Prezydenta Snowa, w czym wspiera ją Peeta oraz Gale. Tym razem bohaterka staje w obliczu wyzwania, które znacznie przerasta wszystkie poprzednie, jakim do tej pory stawiła czoła. Musi zmierzyć się nie tylko z bezwzględnymi wrogami, ale także z moralnymi wyborami.

*

„Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1”

The Hunger Games: Mockingjay Part 1, USA 2014, 123′
reżyseria: Francis Lawrence
scenariusz: Danny Strong
obsada: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Philip Seymour Hoffman, Josh Hutcherson

Katniss mieszka z matka i siostrą w legendarnym, podziemnym dystrykcie trzynastym. Wbrew kłamliwej propagandzie przetrwał on zemstę Kapitolu. Rebelianci z nowymi przywódcami na czele chcą się rozprawić z dyktatorską władzą. Katniss niechętnie zgadza się wziąć udział w walce i staje się symbolem oporu przeciw tyranii prezydenta Snowa.

*

„Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”

The Hunger Games: Catching Fire, USA 2013, 146′
reżyseria: Francis Lawrence
scenariusz: Simon Beaufoy, Michael Arndt
obsada: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Philip Seymour Hoffman

Po zwycięstwie w 74. Głodowych Igrzyskach, Katniss Everdeen oraz Peeta Mellark udają się na obowiązkowe Tournee Zwycięzców. Dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich wyczyn. W tym samym czasie prezydent Snow przystępuje do organizacji jubileuszowych, 75. Igrzysk, w których dawni zwycięzcy będą musieli stanąć przeciwko sobie. Te wydarzenia mogą zmienić państwo Panem na zawsze.

*

„Igrzyska śmierci”

The Hunger Games, USA 2012, 142′

scenariusz i reżyseria: Gary Ross
obsada: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Woody Harrelson

Film przedstawia wydarzenia z przyszłości. Nie ma już Stanów Zjednoczonych – zamiast nich powstaje państwo Panem. Władze stolicy zmuszają podległe rejony do corocznej ofiary w postaci chłopca i dziewczyny. Muszą oni brać udział w transmitowanym przez telewizję turnieju na śmierć i życie.

Niesamowita historia, świetna reżyseria, doskonała muzyka. A ponadto obsada wśród której oprócz młodych aktorów pojawili się m.in.: Woody Harrelson, Stanley Tucci, a także Lenny Kravitz.

***

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten film. Aby je otrzymać należy napisać w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego: „Multikino – Igrzyska Śmierci”. Czekamy do poniedziałku, do godz. 20.

*

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKINO: Noc Reklamożerców
Następny artykułKINO: Premiery filmowe (13.11.2015)
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.