Wzruszająca historia imigrantki szukającej swojego miejsca na świecie – „Brooklyn” z Saoirse Ronan przedpremierowo 9 lutego w Multikinie w ramach cyklu „Kino na Obcasach”.

 

Brooklyn_Kino na Obcasach„Brooklyn” to wzruszająca opowieść o rozstaniach, tęsknocie i miłości oraz niespodziewanych kolejach losu. Akcja rozgrywa się w latach pięćdziesiątych XX wieku, niedługo po zakończeniu drugiej wojny światowej i skupia się na młodej dziewczynie, która decyduje się na wyjazd do dalekich Stanów Zjednoczonych – podobnie jak tysiące Europejczyków.

Colm Tóibin wydał „Brooklyn” w 2009 roku. Powieść okrzyknięto jedną z najwspanialszych książek początku dwudziestego pierwszego wieku, a napisania scenariusza na jej podstawie podjął się Nick Hornby („Była sobie dziewczyna”, „Dzika droga”). Za kamerą ekranizacji stanął John Crowley („Chłopiec A”), który zachwycił się klasyczną historią imigrancką opowiedzianą głosem młodej dziewczyny.

 


Dla naszych Czytelniczek mamy podwójne zaproszenie na ten film. Aby je otrzymać należy napisać w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego: „Kino na Obcasach”. Czekamy do piątku, 5 lutego, do godz. 20.


Kino na Obcasach: Brooklyn
wtorek | 9 lutego | godz. 19
Multikino Pasaż Grunwaldzki.


 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKocham Kino: Na granicy
Następny artykułENEMEF: Antywalentynki
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.