Multikino zaprasza na kolejny ENEMEF. Tym razem będzie to przegląd wybranych najlepszych filmów mijającego roku z czterech różnych gatunków. W trakcie jednej nocy można zobaczyć najlepszy thriller, najlepszy dramat, najlepszy film akcji oraz najlepszy film science-fiction roku.

Zestaw filmowych hitów 2015 dostarczy mocnych wrażeń i doskonałej rozrywki na najwyższym poziomie.


W repertuarze:
– widowiskowy film science-fiction MARSJANIN,
– poruszający dramat MŁODOŚĆ,
– mocny thriller SICARIO,
– arcydzieło kina akcji MAD MAX: NA DRODZE GNIEWU.

ENEMEF: NOC NAJLEPSZYCH FILMÓW 2015 odbędzie się 11 grudnia jednocześnie w obu wrocławskich Multikinach: Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki.

Godzina rozpoczęcia: 22:00

Ceny biletów:
21 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl
28 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
29: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
33 zł: cena normalna

*

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenia na ten ENEMEF. Aby je otrzymać należy napisać w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego napisać: „Multikino”. Czekamy do czwartku, do godz. 20.

*

Opisy filmów:

Marsjanin

The Martian, USA 2015, 141′
reżyseria: Ridley Scott
scenariusz: Drew Goddard
obsada: Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig, Jeff Daniels

Najnowszy film mistrza gatunku science-fiction Ridleya Scotta. Mark Watney jest uczestnikiem ekspedycji na Marsa. Wskutek burzy piaskowej mężczyzna zostaje ranny i traci przytomność. Gdy odzyskuje świadomość okazuje się, że został na planecie sam. Mark nie ma łączności z Ziemią, a jego zasoby powietrza i żywności są minimalne. Uznany za zmarłego nie może liczyć na pomoc z zewnątrz, rozpoczyna więc samodzielną, heroiczną walkę o przetrwanie.

Sicario

USA 2015, 121′
reżyseria: Denis Villeneuve
scenariusz: Taylor Sheridan
obsada: Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin, Victor Garber

Kate Macer jest młodą agentką FBI. Kobieta bierze udział w tajnej akcji w Meksyku, której celem jest rozpracowanie wielkiego, narkotykowego kartelu. Przewodnikiem Kate w przestępczym środowisku jest tzw. konsultant – współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu. Z czasem Kate doznaje szoku poznając szczegóły operacji prowadzonej na granicy prawa i moralności oraz demaskując prawdziwą tożsamość tajemniczego pomocnika.

Film stopniowo dozuje napięcie, które wzrasta aż do momentu rozwikłania tajemniczej sprawy. „Sicario” wyróżnia niezwykła, nieco paranoiczna atmosfera, dopracowanie każdego szczegółu oraz wyraziście zarysowani bohaterowie.

Młodość

Youth, Francja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Włochy 2015, 118′
reżyseria: Paolo Sorrentino
scenariusz: Paolo Sorrentino
obsada: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano, Jane Fonda

Przyjaciele Fred i Mick są u progu 80-tki. Wyjeżdżają do szwajcarskiego sanatorium, gdzie rozmyślają nad błędami młodości i wspominają to, co już bezpowrotnie minęło. Fred jest sławnym kompozytorem, który ma za sobą lata świetności i obecnie stara się odbudować relacje z córką. Mick natomiast zmaga się z utworzeniem reżyserskiego testamentu. Ich wspólne cięte dialogi oraz poboczne barwne postacie tworzą rytmiczną i wciągającą fabułę.

Sorrentino przekonuje widza, że starość wcale nie jest straszna, a młodość jest wyłącznie stanem ducha. Film urzeka humorem, perfekcyjnymi zdjęciami oraz bezbłędnymi kreacjami aktorskimi.

Mad Max: Na drodze gniewu

Mad Max: Fury road, USA 2015, 110′
reżyseria: George Miller
scenariusz: Nick Lathouris, Brendan McCarthy, George Mille
obsada: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Zoe Kravitz

Max, w którego rolę tym razem wciela się Tom Hardy, wciąż toczy walkę z demonami przeszłości. Jego sposobem na życie staję się samotna wędrówka po świecie. Zostaje on jednak wciągnięty do grupy uciekinierów i wraz z nimi przemierza rozległe tereny spustoszone wojną. Przemieszczają się pojazdem zwanym War Rig, który prowadzi Imperatorka Furiosa. Rozwścieczony Immorant Joe terroryzuje Cytadelę, z której muszą uciekać, a na szosach w tym czasie rozgrywa się wysokooktanowa wojna.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSPORTOWY RAPORT #87 (01.12.2015)
Następny artykułCZYTANIE: Od czwartku Targi
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.