W najbliższą sobotę na terenie Wrocławskiego osiedla Olimpia Port zostanie zaprezentowany filmy „Dzikie historie” – pisze Patryk Wolny. 

Dnia 23.09.2017 (sobota) o godzinie 20:00 na osiedlu Olimpia Port zostanie wyświetlony film pt. „Dzikie historie” reżyserii Pedro Almodovara. Komedia opowiada o sześciu z pozoru zwyczajnych ludziach, którzy pewnego razu nie wytrzymują napięcia i po prostu puszczają im nerwy.

Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” by następnie zaprezentować swoje dzikie oblicze. Żyjemy w czasach, w których liczy się tylko wydajność sukces i pieniądze, które i tak trafiają do kieszeni innych ludzi. Jednak bohaterowie „Dzikich historii” nie zamierzają się podporządkowywać, już nie. Postanawiają podjąć walkę z osaczającym ich systemem. Nie cofną się przed niczym, nawet, jeśli na swojej drodze przyjdzie im przekroczyć granicą pomiędzy normalnością a szaleństwem.

Film może pochwalić się znakomitą ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla („Babel”). „Dzikie historie” to także jeden z największych hiszpańskojęzycznych przebojów ostatnich lat. Warto się wybrać, by samemu zweryfikować, czy zyskał to miano słusznie. Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

Na miejscu organizator przygotował 70 miejsc siedzących z czego 30 to leżaki. Zostało przewidziane także miejsce dla miłośników piknikowania, każdy chętny powinien mieć możliwość rozłożenia się ze swoim kocem, kanapkami, czymś do picia.  

Końcówka września może jednak zaskoczyć swoimi pogodowymi kaprysami. Jednak organizator przewidział rozwiązanie na taką ewentualność. W przypadku niekorzystnej pogody kino zostanie przeniesione na kolorową barkę. 

Organizatorem pokazu jest Archicom. Wstęp wolny.  


Autor: Patryk Wolny