Już 20 listopada we wrocławskich Multikinach będzie można zobaczyć premierowo dwa filmy: ostatnią część spektakularnych „Igrzysk śmierci” oraz melodramat „Nad morzem” Angeliny Jolie, z nią w głównej roli i Bradem Pittem.

Długo oczekiwany finał fenomenalnych „Igrzysk śmierci”, największej filmowej serii ostatnich lat! W ekranizacji powieści Suzanne Collins wzięli udział zdobywczyni Oscara Jennifer Lawrence, Woody Harrelson, Liam Hemsworth, Julianne Moore, Philip Seymour Hoffman i Donald Sutherland.

Katniss Everdeen i przywódcy Dystryktu 13 rozpoczynają wielką ofensywę przeciwko Kapitolowi. Walka toczy się już nie tylko o przetrwanie, ale o przyszłość całego narodu. Katniss wspierana przez Gale’a, Finnicka oraz Peetę planuje zamach na Prezydenta Snowa. Bezwzględni wrogowie i moralne wybory, przed którymi stanie Katniss, będą dla niej większym wyzwaniem niż cokolwiek, co wcześniej przeżyła na arenach Głodowych Igrzysk.

 

*

„Nad morzem” to nowy film w reżyserii laureatki Oscara – Angeliny Jolie. Po ciepłym przyjęciu wojennego dramatu „Niezłomny” – który na całym świecie zarobił ponad 160 milionów dolarów – Jolie przedstawia kolejny obraz, który nie tylko wyreżyserowała, ale także napisała do niego scenariusz, wyprodukowała oraz zagrała główną rolę. W filmie pojawia się u boku swego męża – Brada Pitta.

Film opowiada historię kryzysu w związku amerykańskiego pisarza Rolanda i jego żony Vanessy. Całość dzieje się w malowniczej Francji lat 70. Według słów aktorki i reżyserki, nawiązuje do tradycji kina europejskiego lat 60. i 70. „To opowieść o związku naznaczonym stratą, ale także o trwałości wbrew okolicznościom i wreszcie o drodze do wybaczenia i akceptacji.”

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTEATR: WYBRYK 2015
Następny artykułMichał Hernes: „Pułapki” wywiadowcze, czyli potyczki z politykami
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.