Premierowo trzy filmy: horror – „Paranormal Activity: inny wymiar”, dramat „Strategia mistrza” Stephena Frearsa („Tajemnica Filomeny”) o Lancie Armstrongu oraz „Pentameron” z Salmą Hayek.

„Paranormal Activity: inny wymiar”. Wydaje się, że to nie dom odwiedzały duchy, nawiedzona jest… TA rodzina. Po przeprowadzce w nowe miejsce, daleko od domu, po którego ścianach spłynęło tyle krwi, Katie i jej rodzina próbuje rozpocząć nowe życie w spokojnym Palo Alto w słonecznej Kalifornii. Ale słońce wybrzeża nie rozjaśni mroku tajemnic, które sprawiają, że duchy podążają za rodziną Katie. Jason Blum, producent obrazu: „To już naprawdę koniec, finał. Wszystkie odpowiedzi na pytania, jakie zadawali sobie przez lata widzowie – Kim jest Toby? Jak wygląda? – dotąd były jedynie sygnalizowane. W tej części widzowie znajdą na nie odpowiedzi”.

O filmie „Paranormal Activity: inny wymiar”

Reżyseria: Gregory Plotkin
Scenariusz: Jason Pagan, Andrew Stark, Andrew Deutschman, Gavin Heffernan, Adam Robitel

Obsada:
Chris J. Murray – Ryan Fleege
Brit Shaw – Emily
Ivy George – Leila Dan
Gill Dan – Mike
Chloe Csengery – Katie
Jessica Tyler Brown – Kristi
Olivia Taylor Dudley – Skyler
Michael Krawic – Ojciec Gary Todd

*

„Strategia mistrza” w reżyserii Stephena Frearsa („Tajemnica Filomeny”) powstała na podstawie książki Davida Walsha, obecnie redaktora działu sportowego The Sunday Times, który niewiarygodne sukcesy Armstronga opisał w kontekście rosnącej w świecie sportu kultury dopingowej.

Miał wszystko. Sławę. Pieniądze. Miłość. Był niekwestionowanym mistrzem kolarstwa, w rekordowym tempie pokonywał kolejne odcinki morderczych tras Tour de France. Pokonał też raka. I wrócił na trasy wyścigów kolarskich. Był wzorem dla młodych, nadzieją dla chorych, inspiracją dla innych sportowców. Ale pewnego dnia okazało się, że to wszystko jest wielkim oszustwem. Lance Armstrong stał się bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu. Stephen Frears z tej prawdziwej opowieści tworzy emocjonującą historię o dynamice rasowego thrillera. Zadając pytanie dlaczego i jak do tego doszło, ujawnia szokujące kulisy zawodowego sportu.

O filmie „Strategia mistrza”

Reżyseria: Stephen Frears
Scenariusz: John Hodge

Obsada:
Ben Foster – Lance Armstrong
Chris O’Dowd – David Walsh
Guillaume Canet – Michele Ferrari
Jesse Plemons – Floyd Landis
Dustin Hoffman – Bob Hamman
Lee Pace – Bill Stapleton
Bryan Greenberg
Elaine Cassidy – Betsy Andreu

*

„Pentameron”. Wszystko zaczyna się od wyprawy po serce morskiego potwora. Zaborcza i wyniosła królowa gotowa jest poświęcić niejedno życie, żeby osiągnąć swój cel – urodzić upragnionego syna. Popadający w szaleństwo nieobliczalny król oddaje rękę swojej pięknej i niewinnej córki zdeformowanemu olbrzymowi. Dwie tajemnicze siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy. Stawką są wieczna młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna z nich. W każdym człowieku kryje się potwór. A miłość, piękno i marzenia mają swoją wysoką cenę.

 

O filmie „Pentameron”

Reżyseria: Matteo Garrone
Scenariusz: Matteo Garrone

Obsada:
Salma Hayek – Królowa Longtrellis
Vicent Cassel – Król Strongcliff
Toby Jones – Król Highhills
John C. Reilly – Król Longtrellis

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSPORTOWY RAPORT #78 (30.10.2015)
Następny artykułNajwiększa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.