Tym razem premierowo będzie można zobaczyć cztery filmy: komedię „Kochajmy się od święta”, dramat „W samym sercu morza”, horror „Krampus. Duch Świąt” oraz film „Ma Ma” z Penélope Cruz w roli głównej.

„Kochajmy się od święta” to zwariowana, pełna świątecznego uroku i usiana gwiazdami jak wigilijne niebo, komedia o najpiękniejszym dniu w roku, którego nie zepsuje nawet rodzinna katastrofa. Cztery pokolenia rodziny Cooperów spotykają się jak co roku przy świątecznym stole, ale tym razem skrzętnie skrywane rodzinne sekrety wyjdą na jaw, co może nieco zepsuć wigilijną atmosferę miłości i zrozumienia. Senior rodu Bucky poważnie rozważa spędzenie świąt w towarzystwie młodziutkiej kelnerki z okolicznej knajpy. Jego córka wraz z mężem wciąż udają perfekcyjne małżeństwo, mimo iż coraz częściej mają ochotę okładać się choinką. Ich syn nie może zapanować nad uroczą acz niesforną czteroletnią córeczką, która klnie jak szewc. Jego siostra, piękna i samotna, by uniknąć rodzinnych komentarzy, zaprasza na kolację przypadkowo poznanego żołnierza, którego przedstawia jako narzeczonego. W tym roku bombki mogą eksplodować.

Druga propozycja, to film „W samym sercu morza”.

Zimą 1820 r. płynący z Nowej Anglii statek wielorybniczy Essex został zaatakowany przez przerażające stworzenie — gigantycznego kaszalota o niezłomnej woli i niemal ludzkim pragnieniu zemsty. Ta autentyczna katastrofa morska zainspirowała Hermana Melville’a do stworzenia powieści „Moby Dick”. Jednak autor książki opisał tylko część tej historii. Film przedstawia, jak uczestnicy wyprawy, którzy pozostali przy życiu po starciu z wielorybem, walczą o przetrwanie, przekraczając granice własnej wytrzymałości i dokonując niemożliwego. W obliczu żywiołu i głodu przerażona i zrozpaczona załoga statku Essex zwątpi w swoje najgłębsze przekonania: wartość ludzkiego życia i moralność swojego zajęcia. Tymczasem kapitan będzie próbował odnaleźć drogę do domu, a pierwszy oficer postawi sobie za cel pokonanie wieloryba.

W horrorze „Krampus. Duch Świąt” nie będzie białego Bożego Narodzenia. W tym roku przybierze kolor krwi.

Dwunastoletni Max stara się przeżyć święta, które nie kojarzą mu się ze standardowymi obrazkami z telewizji. Jego święta to przepracowana, niedoceniana matka, siostra, która nie zwraca na niego uwagi, wreszcie ojciec starający się scalić rodzinę. Świątecznej atmosfery jakoś nie czuć. A to nie wszystko, bo na święta ma przyjechać rodzina. Dziwna rodzina. I tak Max traci wiarę w święta. A to poważny błąd, bo w ten sposób uruchamia lawinę zła, które nawiedzi dom i przemieni każdy świąteczny symbol w pułapkę śmierci.

Reżyserem i scenarzystą obrazu jest Michael Dougherty, twórca „Upiornej nocy Halloween”, odpowiedzialny również za scenariusze do przebojów kinowych „X-Men 2” oraz „Superman: powrót”.

Penélope Cruz – laureatka Oscara za „Vicky Cristina Barcelona”, muza Pedro Almodóvara i Woody’ego Allena – debiutuje jako producentka, kreując w filmie „Ma Ma” – jak sama podkreśla – najbardziej złożoną, a zarazem najpiękniejszą rolę w karierze. Wszystko w życiu głównej bohaterki Magdy ma się zmienić. Straciła pracę w szkole, a lekarz przedstawił jej straszną diagnozę: rak piersi. Terapia skutkuje. Tylko że przychodzi druga diagnoza – kolejny nowotwór w drugiej piersi. Magda jednak podchodzi do sytuacji z humorem, w otoczeniu najbliższych: 10-letniego syna, piłkarskiego talentu; ginekologa, który… kocha śpiewać, wreszcie nowopoznanego mężczyzny, który właśnie stracił żonę i córkę. Magda wierzy tylko w życie tu i teraz, a nie w to, co może na nią czekać po drugiej stronie.

 


O filmie „Kochajmy się od święta”

Reżyseria: Jessie Nelson

Scenariusz: Steven Rogers

Alan Arkin – Bucky

John Goodman – Sam

Diane Keaton – Charlotte

Ed Helms – Hank

 

O filmie „W samym sercu morza”

Reżyseria: Ron Howard

Scenariusz: Charles Leavitt

Chris Hemsworth – Owen Chase

Cillian Murphy – Matthew Joy

Benjamin Walker – George Pollard

Tom Holland – Młody Thomas Nickerson

Ben Whishaw – Herman Melville

Brendan Gleeson – Stary Thomas Nickerson

 

 

O filmie „Krampus. Duch Świąt”

Reżyseria: Michael Dougherty

Scenariusz: Todd Casey, Michael Dougherty, Zach Shields

Zdjęcia: Jules O’Loughlin          

Adam Scott

Toni Collette

David Koechner

Allison Tolman

Conchata Ferrell

 

O filmie „Ma Ma”

Reżyseria: Julio Médem

Scenariusz: Julio Médem

Penélope Cruz – Magda

Luis Tosar – Arturo

Asier Etxeandia – Julián

Teo Planell – Dani


 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSPORTOWY RAPORT #88 (04.12.2015)
Następny artykułTEATR: HIP CHOPIN REMIX
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.