Jeśli zima w mieście, to najlepiej z filmem. Razem z Multikinem mamy propozycję, z której można skorzystać w pierwszym tygodniu ferii w dniach 1-4 lutego.

Każdego dnia ferii na wszystkich młodych kinomanów czeka specjalna oferta filmowa: Maraton Filmowy z Biurem Detektywistycznym Lasego i Mai, najlepsze filmy festiwalu Kino w Trampkach oraz przygody Alberta Albertsona!

 

W repertuarze:

  • Biuro Detektywistyczne: Maraton Filmowy: (Sekret rodziny von Broms, Cienie nad Velleby, Stella Nostra),
  • Tęcza, reż. Nagesh Kukunoor
  • Mecz o wszystko, reż. Jay Shapiro
  • Kauwboy: chłopiec i kawka, reż. Boudewijn Koole
  • Hokus-pokus, Albercie Albertsonie, reż. Toril Kove

 

Ceny biletów:

Biuro Detektywistyczne: Maraton Filmowy – 19 zł (jeden bilet na trzy filmy!)
Pozostałe filmy: 12 zł

***

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na dowolny film. Aby je otrzymać należy napisać za pomocą naszego formularza kontaktowego lub w komentarzu na fejsbuku: „Zima w mieście” (i namówić znajomych do polubienia Waszego wpisu). Czekamy do piątku, 22 stycznia, do godz. 20.

OPISY FILMÓW

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms

Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund
Rekomendacja wiekowa: od 6 lat

Młodzi detektywi Lasse i Maja odnajdują w podziemiach kościoła tajemniczą szkatułę wraz z jeszcze bardziej tajemniczym listem. Szkatuła, należąca do rodziny von Broms, przeleżała w podziemiach 250 lat. Wkrótce do Valleby przybywają potomkowie Alexandra von Broms, który ją tam ukrył. Każdy z nich rości sobie prawa do szkatuły, której jednak nie udaje się otworzyć. Jednocześnie zaczynają ginąć cenne złote sygnety należące do członków rodziny von Broms, a w końcu sama szkatuła. Każdy z von Bromsów wydaje się być podejrzany, a przecież wyraźnie ze sobą rywalizują. Czy Lassemu i Mai uda się rozwikłać tę zagadkę? I co tak naprawdę kryje się w szkatule?

———–

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby

Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund
Rekomendacja wiekowa: od 6 lat

Do małego miasteczka Valleby ma przyjechać ekipa prestiżowego domu aukcyjnego. Tymczasem, jak wieść niesie, z więzienia wyszedł właśnie niezwykle sprytny złodziej sztuki o pseudonimie Sztuka Cienia. Komendant policji instaluje w muzeum, gdzie przechowywane będą obiekty aukcyjne, najwyższej klasy alarmy. Jego posterunkowi grozi likwidacja, musi więc udowodnić, że potrafi zadbać o bezpieczeństwo w Valleby. Gdy jednak obiekty aukcyjne zaczynają znikać jeden po drugim, jedyna nadzieja w młodych detektywach Lassem i Mai. Czy odnajdą skradzione przedmioty? I czy uda się przywrócić do pracy skompromitowanego komendanta?

———–

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra

Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund
Rekomendacja wiekowa: od 6 lat

W małym szwedzkim miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga właścicieli miejscowej kawiarni Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse i Maja pomagają swoim przyjaciołom z kawiarni w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich mafii. Ślub Dina i Sary zawisa na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w Valleby oraz doprowadzić do ślubu Sary i Dina?

 

————
Tęcza

Reżyseria: Nagesh Kukunoor
Rekomendacja wiekowa: od 8 lat

Pari ma 10 lat i młodszego brata Chatu, który nie widzi. Obiecała mu, że odzyska wzrok jeszcze przed 9 urodzinami. Urodziny już niedługo. Pari wie, że tylko Shah Rukh Khan może jej pomóc dotrzymać obietnicy. Tylko jak mała dziewczynka z radżasthańskiej wsi ma spotkać wielką sławę Bollywoodu?

————
Mecz o wszystko

Reżyseria: Jay Shapiro
Rekomendacja wiekowa: od 9 lat

Mukhobe i jego podopieczni to coś więcej niż sportowa drużyna. Poza boiskiem – to silna grupa wsparcia. Pomagają sobie i motywują do działania, a życie dzieciaków z Ugandy nie jest proste. Ich podróż po marzenie usłana jest chwilami pełnymi chwały, ale też bardzo gorzkimi rozczarowaniami. Wszystko to buduje w nich lojalność, hartuje przyjaźń i głębokie zrozumienie siebie nawzajem. Wielka pochwała sportu, jako siły wzmacniającej jednostki i społeczności.

 

————
Kauwboy. Chłopiec i kawka

Reżyseria: Boudewijn Koole
Rekomendacja wiekowa: od 11 lat

Młoda kawka wypada z gniazda… Trafia prosto w ręce Jojo. Chłopiec natychmiast odnajduje się w roli taty małego ptaszka. Kawka nie mogła trafić lepiej! 10 – letni Jojo większość czasu spędza sam, dlatego z radością i oddaniem całą swoją energię poświęca na kurację swego małego przyjaciela. Gdy ojciec odnajduje kawkę w domu, każe Jojo zanieść ją z powrotem do lasu. Uważa, że chłopiec krzywdzi zwierzaka oswajając go. Z decyzją ojca nie ma dyskusji, ale Jojo też już nie jest małym chłopcem – ma poczucie odpowiedzialności, swoje uczucia i swoje zdanie. Czy ojciec weźmie to pod uwagę i zmieni stosunek do syna?

 

————
Hokus-pokus, Albercie Albertsonie

reżyseria: Toril Kove
rekomendacja wiekowa: od 4 lat

Hokus-pokus, Albercie Albertsonie to filmowa wersja przygód przedszkolaka znanego dzieciom z serii książek Gunilli Bergström. Hokus-pokus… to opowieść o dorastaniu, o odpowiedzialności, o magii i o tym, że marzenia się spełniają w najmniej oczekiwany sposób. Chłopiec marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że jest na to zdecydowanie za wcześnie. Albert jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w których świat wprowadza go zaprzyjaźniony magik. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jak by się mogło wydawać.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Co ty wiesz o swoim dziadku?”
Następny artykułKINO: „Planeta singli” i tancerze
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.