Wrocławski Teatr Tańca ponownie zaprezentuje swój spektakl pt. „Klatka z łez”. Premiera odbyła się w kwietniu tego roku w Centrum Historii Zajezdnia. Tym razem, spektakl w reżyserii Bożeny Klimczak zobaczymy w Centrum Kultury Wrocław-Zachód na Nowym Dworze już 20 maja 2017 r. o godzinie 19:00.

Sarah Kane, znana brytyjska dramatopisarka zasłyneła w świecie dzieki swoim znakomitym dramatom  „Psychoza 4.48” czy też „Łaknąć”. Reżyserka Bożena Klimczak inspirowała się tymi dziełami przy tworzeniu „Klatki z łez” .  w niedawno założonym Wrocławskim Teatrze Tańca. występujący w nim aktorzy i tancerze swoim ciałem i ruchem starają się odpowiedzieć na pytanie do jakiego punktu można dojść, będąc w stanie „uczuciowej pustki, zgubionej radości, kiedy serce umiera, a ciało wciąż żyje”. Dlatego też spektakl jest wielowarstwowy i poruszający. Pytania w nim stawiane  są również pytaniami naszymi, widzów. Każdy kiedyś zastanawiał się co budzi w nim niepokój, czym jest powodowany i dlaczego wciąż towarzyszy. Taką klatką z łez może być życie, w którym jest zbyt ciasno. Co się  dzieje, kiedy żyjemy w świecie powierzchownym, świecie pozorów i manipulacji, chcemy bardziej MIEĆ niż BYĆ? Jaką granicę przekraczamy, zapominając o swoich podstawowych potrzebach: czucia, obcowania, dawania jak i brania, bliskości, dotyku, przytulenia?  Kochania i bycia kochanym.

Wrocławski Teatr Tańca, to nowy teatr we Wrocławiu, który powstał w październiku 2016 roku. Obsadę do premierowego spektaklu jego założyciele wyłonili w ramach ogólnopolskiego castingu, na który zgłosiło się ponad 130 osób. Na scenie będzie można zobaczyć ośmiu najlepszych tancerzy, posiadających wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas pracy na scenach w kraju i za granicą (m. in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Indiach, Korei Południowej, Luxemburgu, Estonii).

Najbliższe spektakle odbędą się w Centrum Kultury Wrocław-Zachód 20 maja 2017, godz. 19:00 i w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie w dniu 21 maja 2017, godz. 19:00.

Informacja o obsadzie oraz biletach na www.teatr.dance

Klatka z łez

reżyseria i choregrafia: Bożena Klimczak

obsada: Zuzanna Kasprzyk, Franciszka Kierc-Franik, Karolina Szymańska, Paulina Woś, Albert Ciastek, Jan Grządziela, Adrian Koszewski, Radosław Lis

 


Autor: Sabina Misakiewicz