W Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu po raz pierwszy w wersji audiowizualnej ostanie zaprezentowany spektakl „Klatka z łez” w reżyserii Bożeny Klimczak.  

Założyciele Wrocławskiego Teatru Tańca od samego początku liczyli na integrację wrocławskiego środowiska artystycznego. Udało im się to już przy pierwszym spektaklu. Kontynuując tę ideę postanowili pójść o krok dalej i wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych przygotowują wersję audiowizualną spektaklu pt. „Klatka z łez”.

– Spektakl pod względem reżyserii i choreografii się nie zmienia – mówi Michał Bober, dyrektor Teatru. – Stworzyliśmy jego drugą wersję, która wykorzystuje nowoczesne technologie. Dzięki obecności Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, technologia może w znacznym stopniu zbliżyć się do sztuki, i odwrotnie. Jesteśmy przekonani, że spektakl w nieco innej odsłonie zostanie przyjęty entuzjastycznie przez wrocławską publiczność tak samo jak jego tradycyjna wersja – tłumaczy dyrektor.

„Klatka z łez” to spektakl, który porusza problematykę depresji oraz zdrowia psychicznego. Dzięki inspiracji sztukami Sarah Kane powstała sztuka, w której artyści przekazują emocje, jakie towarzyszą człowiekowi, kiedy jest w stanie uczuciowej pustki. Co się z nami dzieje, kiedy żyjemy w świecie pozorów i manipulacji? Jakie granice przekraczamy zapominając o swoich potrzebach, takich jak bliskość, dotyk? Środkiem przekazu jest w tym wypadku taniec, a aktorami – zawodowi tancerze z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w teatrach całym świecie.


Klatka z łez

13 czerwca 2017 r. godz. 19:00, Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu (ul. Wystawowa 1, sala im. Z. Cybulskiego).

Bilety w cenie 40 zł.

Informacja o spektaklu i biletach na www.teatr.dance

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Okiem Młodych” w Świdnicy
Następny artykułSony cenzuruje kino
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.