Volleyball Wrocław kompletuje nową drużynę, ewidentnie stawiając na świeżą krew. Do zespołu dołączyła dziewiętnastoletnia przyjmująca – Klaudia Felak. 

To właśnie w zielono-białych barwach zadebiutuje ona w Lidze Siatkówki Kobiet. Wcześniej zawodniczka występowała na parkietach pierwszoligowych zespołów. W poprzednim sezonie grała razem z Aleksandrą Gancarz w Enei Energetyku Poznań, z którym zajęła 5. miejsce na mistrzostwach Polski juniorek (ówczesny Impel Wrocław zdobył tytuł wicemistrza Polski).

Oto jak w końcówce radzi sobie nowa siatkarka Volleyball Wrocław (dwa ataki z lewego skrzydła).

Dziewiętnastoletnia siatkarka pochodząca z Rawy Mazowieckiej swoją przygodę z siatkówką zaczęła w klubie MUKS Juvenia, później trafiła do UKS-u Lidera Budowlanych Konstantynów Łódzki. W 2015 roku zagrała w Młodej Lidze Kobiet, gdzie przez dwa lata reprezentowała  barwy Budowlanych Łódź jako atakująca, będąc szczególnie ważną postacią w drużynie.

– Cieszę się, że dostałam możliwość gry w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet w zespole z Wrocławia. W tym sezonie mój nowy klub w dużym stopniu stawia na młodzież. Mam świadomość, że przede mną bardzo dużo pracy, ale jednocześnie mam nadzieje, że dostanę możliwość pokazania swoich umiejętności na parkietach ekstraklasy – mówi Klaudia Felak.

Po transferze Klaudii Felak do zespołu z Dolnego Śląska, obecny skład drużyny Volleyball Wrocław na sezon 2018/2019 to:

Pierwszy trener: Marek Solarewicz,
Drugi trener: Wojciech Kurczyński,
Fizjoterapeuta: Artur Hnida,
Statystyk: Patryk Gosztyła
Przyjmujące: Natalia Murek, Roksana Wers, Klaudia Felak
Rozgrywające: Weronika Wołodko, Natalia Gajewska,
Atakująca: Aleksandra Rasińska,
Środkowe: Anna Łozowska, Aleksandra Ganczarz,
Libero: Karolina Pancewicz, Magdalena Kuziak.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: mat. prasowe