To działanie skierowane do mieszkanek osiedla Swojczyce-Strachocin-Wojnów. Jego celem jest zaproponowanie kobietom ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu.

Oto co o projekcie pisze Renata Berdowicz z Rady Osiedla:

Wychodzi naprzeciw potrzebom pań, których głównym zajęciem jest prowadzenie domu i wychowywanie dzieci, a których potrzeby własne odeszły na dalszy plan. Lokalizacja naszej dzielnicy, nieco z dala od centrum życia miejskiego sprawia, że wszelkie formy aktywności łączą się z czasochłonną wyprawą i kosztami, a elementy te często uniemożliwiają młodym mamom, żonom czy babciom uczestniczenie w ciekawych i rozwijających zajęciach dostępnych w centrum miasta. Nasz Klub Aktywnych Kobiet wychodzi naprzeciw tym właśnie potrzebom. Nasza dzielnica jest naszym miejscem życia i chcemy, aby atrakcyjne życie tutaj kwitło. Korzystając z umiejętności i możliwości nas samych, organizujemy spotkania w szerszym gronie, by wspólnie, miło i ciekawie spędzać czas.

Większość naszych spotkań odbywa się w budynku Rady Osiedla, gdzie przy kominku członkinie klubu spotykają się, by rozwijać swoje indywidualne talenty oraz dokształcać się zawodowo. Regularnie odbywają się zajęcia z zakresu psychologii sukcesu, mamy również za sobą wielkanocny kurs florystyki, wprowadzenie do kursu wizażu. Planujemy jeszcze wiele ciekawych zajęć sportowych, językowych i pro-zdrowotnych. Co ważne, członkinie klubu same wskazują ciekawiące ich aktywności i proponują ich realizację w ramach naszych spotkań. Wspólnymi siłami organizujemy własną bibliotekę, planujemy wycieczki krajoznawcze po bliższej i dalszej okolicy. Chcemy wspólnie uprawiać sport. Oprócz działalności rozwojowych, spotykamy się też, by wspólnie obejrzeć film, wybrać się do kina, porozmawiać i wymienić ciekawymi doświadczeniami i informacjami. Mimo, iż nasz klub ma tak mały staż, już teraz wiele z nas może powiedzieć, jak dużo ciekawych doświadczeń nam zapewnił. Zapraszamy chętne panie do uczestnictwa w spotkaniach i zajęciach organizowanych przez nasz Klub, a szczególnie zapraszamy panie chętne do podzielenia się własnymi ciekawymi umiejętnościami w każdej dziedzinie życia. Obecnie poszukujemy instruktorki do zajęć z Nordic Walking i innych zajęć sportowych. Zajęcia proponowane przez nasz Klub są bezpłatne po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnictwa, a wyjścia do kina opłaca każda uczestniczka.

 

Zajęcia planowane na MAJ 2011:

Warsztaty z psychologii sukcesu: „Co autor chciał nam powiedzieć”

Rozpoznawanie stylów komunikacyjnych, co przyda nam się w rozumieniu tego, „co autor chciał nam powiedzieć” poprzez swoją wypowiedź. Dowiemy się, co to jest analiza wypowiedzi czyli słuchanie międzywierszowych podtekstów, które dadzą nam możliwość wyłuskania nastroju i problemów jakie ma nasz rozmówca. Powiemy sobie, jak słuchać by rozumieć i jak mówić aby być zrozumianym, a także jak zakodować potrzebną informację w świadomości i podświadomości naszego dziecka czy w sobie samej.

  • Warsztaty kosmetyczne: „Zadbaj o cerę”
  • Spotkanie z kardiologiem
  • Język angielski: spotkanie organizacyjne
  • Jeśli pogoda dopisze, spotkanie integracyjne przy ognisku, z kiełbaską i …

Terminy i rodzaje zajęć będą podawane na tablicy ogłoszeń przed Radą Osiedla oraz na stronie internetowej.
Wszelkie zapytania prosimy kierować mailowo na adres:
renata.berdowicz@radaosiedla.wroclaw.pl,  tel.693292244

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Na Oporowie nie da się żyć!
Następny artykuł– Uniwersytet Wrocławski awansował do AMP w koszykówce kobiet
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.