- KARTKA Z KALENDARZA - 16 LIPCA -


„Dumni i wściekli” – przełamująca bariery komedia już 23 lutego w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie Pasaż Grunwaldzki. Mamy podwójne zaproszenie na ten film.

- REKLAMA -

Górnicy, strajki i …geje-aktywiści razem. Niemożliwe? Grażyna Torbicka, Program 2 TVP oraz Multikino zapraszają na Kocham Kino w Multikinie z wielokrotnie nagradzaną, przełamującą bariery, angielską komedią „DUMNI I WSCIEKLI”.

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

Kocham Kino w Multikinie: Dumni i wściekli, reż. Mathew Warchus 23.02.2015 (poniedziałek), godz. 19
Multikino Pasaż Grunwaldzki
Ceny biletów:
 Normalny: 21 zł, Ulgowy: 17 zł

Najważniejsze nagrody:

  • Nominacja do Złotego Globu 2014 w kategorii komedia lub musical
  • BAFTA 2014 – wygrana: Najlepszy debiutujący brytyjski reżyser,scenarzysta lub producent
  • BARTFA 2014 – nominacja w kat. Najlepszy film brytyjski, najlepsza aktorka drugoplanowa
  • Cannes 2014 – Palma ‚Queer’ dla filmu pełnometrażowego

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenia na ”Dumnych i wściekłych”. Aby je otrzymać należy na naszym fejsbukowym fanpejdżu napisać dlaczego to właśnie Wy powinniście go zobaczyć (ci, którzy nie mają fejsbuka mogą to zrobić poprzez nasz formularz kontaktowy, w tytule wpisując: Dumni i wściekli).

Autor | MB

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFizjoterapeuta radzi: Ból kręgosłupa – ćwiczenia#2
Następny artykuł„Wyspa skarbów” z National Theatre
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.