To były 4 dni piekła – film „KARBALA” – przedpremierowy pokaz  w czwartek – 10 września w ramach Kocham Kino w Multikinie. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie.

Multikino razem z Programem 2 TVP odsłaniają przedpremierowo kulisy wydarzeń, które przez wiele lat opatrzone były klauzulą milczenia.  „Karbala”  – autentyczna historia jednej z najbardziej bohaterskich polskich bitew po II wojnie światowej, przedpremierowo w ramach projektu Kocham Kino w Multikinie – już 10 września o godz. 19:00 w Multikinie Pasaż Grunwaldzki.

*
Środek wojny w Zatoce Perskiej. 3 kwietnia 2004 roku do irackiego miasta Karbala przybywają pielgrzymi celebrujący święto Aszura. Niespodziewanie, w pełnym ludzi mieście, dochodzi do zamachów, które poprzedzają atak na strategiczny City Hall – siedzibę lokalnych władz i policji. Na placu boju pozostaje jedynie, pozbawiona wsparcia, garstka polskich i bułgarskich żołnierzy. Dochodzi do jednej z najbardziej bohaterskich bitew Polaków po II wojnie światowej. Stając oko w oko ze śmiercią, polscy żołnierze przeżywają 4 dni piekła. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiają, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrywa bitwę, ale wychodzi z niej bez straty jednego żołnierza.

„Karbala” to film przywracający pamięć o najnowszych polskich bohaterach, których zwycięstwo w obronie City Hall przez długi czas owiane było tajemnicą. Film ujawnia kulisy polskiej misji w Iraku. Wojna to nie tylko walka z wrogiem, ale przede wszystkim z własnym strachem.

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten film. Aby je otrzymać należy napisać do w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego (w tytule KONKURS): Dlaczego musicie go zobaczyć? Czekamy do środy, do godz. 20.

*

O filmie „Karbala”

Reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz
Scenariusz: Krzysztof Łukaszewicz

Obsada:
Bartłomiej Topa
Antoni Królikowski
Leszek Lichota
Michał Żurawski
Tomasz Schuchardt
Piotr Żurawski
Łukasz Simlat
Piotr Głowacki
Mikołaj Roznerski
Samir Fuchs
Krzysztof Dracz
Tomasz Błasiak
Anna Anosowicz
Amin Bensalem

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSPORTOWY RAPORT #63 (8.09.2015)
Następny artykuł„Koniec świata w Breslau” [TRAILER]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.