Siatkarki #VolleyWrocław znów powalczą o cenne punkty na wyjeździe. Tym razem rywalem wrocławianek będzie zespół DPD Legionovia Legionowo, czyli ekipa w zasięgu młodego zespołu Marka Solarewicza.

Jak na razie wrocławianki mają na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo z Energą MKS Kalisz. W pozostałych sześciu spotkaniach padły łupem rywalek. W kolejnym meczu staną na przeciwko Legionovi Legionowo, która zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. Zdaniem kapitan wrocławskiego zespołu sobotnie rywalki są w ich zasięgu.

Rozpoczęłyśmy ligę od meczów z mocnymi drużynami. Teraz przed nami Legionowo, z którym mamy duże szanse wygrać. W takich spotkaniach z pewnością będziemy szukać punktów – zapewnia Roksana Wers, kapitan #VolleyWrocław.

Legionovia Legionovo to zespół, z którego do Wrocławia trafiła Aleksandra Rasińska. Młoda atakująca spędziła trzy sezony w tamtejszej ekipie młodzieżowej. W 2015 roku zgarnęła tytuł MVP mistrzostw Polski kadetek, a dwa lata później powtórzyła ten wyczyn w mistrzostwach Polski juniorek. Oprócz indywidualnych osiągnięć, razem z legionowską drużyną wywalczyła cztery złote medale. Jeden w drużynie wcześniej wspomnianych kadetek, trzy pozostałe z ekipą juniorek.

Spotkanie #VolleyWrocław z Legnionovią Legionowo rozpocznie się w sobotę – 8 grudnia o godzinie 18:00 w Arenie Legionowo.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystian Janisz / #VolleyWrocław