Mobilny punkt poboru krwi pojawi się po raz kolejny pod centrum handlowym Magnolia Park. 15 września, każdy chętny krwiodawca, będzie miał okazję do zasilenia banku RCKiK. W poprzednich letnich zbiórkach udało się zebrać aż 114 litrów krwi.

Magnolia Park i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) organizuje ostatnią tego lata zbiórkę krwi. Czerwony autobus RCKiK 15 września pojawi się pod Magnolia Park, przed głównym wejściem od strony ul. Legnickiej. Rejestracja krwiodawców rozpocznie się  o godzinie 12:00 i potrwa do godziny 16:00.

Poprzednie zbiórki przed naszym centrum handlowym były bardzo owocne. Latem krwiodawców jest mniej, dlatego organizujemy kolejną taką akcję. Wprawdzie najbardziej pożądana jest uniwersalna grupa 0RhD-, ale gorąco zapraszamy wszystkich dawców. Każda kropla jest na wagę złota – zachęca Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park.

W lipcu i sierpniu odbyły się poprzednie letnie zbiórki. 65 dawców oddało wtedy 29 litrów krwi. W ramach kwietniowej Motokropli – inauguracji sezonu motocyklowego, w której uczestniczyły oddział wrocławski, opolski i wałbrzyski RCKiK – 189 dawców oddało około 85 litrów.

Krwiodawcą może zostać każda pełnoletnia osoba, która nie ma przeciwwskazań do oddawania krwi. Na miejscu zbiórki trzeba przejść wstępne badania i odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań o stan zdrowia. Przed oddaniem krwi najlepiej zjeść lekki posiłek i dobrze się nawodnić. Należy również przyjść z dowodem osobistym. Każdemu dawcy w dniu oddawania krwi należy się dzień wolny od pracy (w dniu pobrania krwi do godz. 24.00).


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcia: mat. prasowe