Po pierwszym zgrupowaniu kadry pod wodzą nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka przyszedł czas na kolejne spotkania w Lidze Narodów. Tym razem Biało-Czerwoni zmierzą się z Portugalią i Włochami na Stadionie Śląskim. Jerzy Brzęczek wysłał powołania.

Selekcjoner reprezentacji Polski swoimi powołaniami znów wywołał dyskusję. Do kadry powrócili Kamil Grosicki, Artur Jędrzejczyk i Paweł Olkowski. Turbo Grosik ustabilizował swoją sytuację w klubie, w ostatnim spotkaniu zagrał w Hull City od pierwszej minuty, stąd decyzja o powołaniu. Olkowicz wraca do kadry po trzech latach przerwy, ostatni raz wystąpił z orzełkiem na piersi w 2015 roku przeciwko Irlandii.

W stosunku do poprzednich powołań, tym razem zabrakło kontuzjowanego Macieja Rybusa oraz Tarasa Romanczuka i Adama Dźwigały.

Wśród powołanych zawodników pięciu z nich na co dzień gra w Ekstraklasie – Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Rafał Pietrzak (Wisła Kraków), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Maciej Makuszewski (Lech Poznań) i Damian Szymański (Wisła Płock).


Polacy w ramach Ligi Narodów zagrają z Portugalią (11 października) i Włochami (14 października). Zgrupowanie rozpocznie się w poniedziałek 8 października.

Podczas meczu z Portugalią zostanie zamknięty jeden z sektorów, który mieści co najmniej tysiąc osób. W tych miejscach znajdować się będzie baner z napisem #EqualGame. Jest to konsekwencja kary, którą UEFA nałożyła na PZPN w związku z rasistowskim zachowaniem polskich kibiców podczas meczu z Włochami. Więcej tutaj.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Instagram