Nadchodzący numer magazynu dla graczy pojawi się w zmienionej formie. Za mniejsze, niż dotychczas pieniądze (teraz zapłacimy 9,99 zł) dostaniemy czasopismo bez płyty DVD, na których załączano pełne wersje gier. Jej miejsce zajmie zdrapka umieszczona wewnątrz magazynu.

Zacznę od jednego: w pełni rozumiem takie zmiany, idzie za tym próba zwiększenia bezpieczeństwa – wcześniej w jakimkolwiek miejscu, gdzie czasopisma nie podaje sprzedawca zza lady łatwo było wyjąć samą płytę z grami (czy później kodem do specjalnego serwisu, gdzie z kolei dostawało się keye do pełniaków). Idzie za tym również pewna optymalizacja kosztów wydania samego magazynu.

Czym byłaby jednak rewolucja bez bubla, bez niedopatrzenia, przez którą cały włożony w nią wysiłek może sprawiać wrażenie daremnego? Otóż kolejny numer CD-Action nie będzie zapakowany w folię. Co z tego wynika? Otóż to, że w miejscach takich jak Empik, gdzie czasopisma zabiera się samemu z regału możecie trafić na egzemplarz, w którym ktoś zdrapał zdrapkę i – mówiąc wprost – ukradł kod. Zwracajcie więc szczególną uwagę, gdy będziecie wybierać się po nowy numer magazynu.


Autor: Patryk Rudnicki
Zdjęcie: pixabay.com