W pierwszym meczu 1/8 finału Challenge Cup wrocławianki pokonały szwajcarski VFM Franches-Montagnes 3:0. Do składu po kontuzjach powróciły Bogumiła Pyziołek i Katarzyna Jaszewska.

Po zwycięstwie przed własną publicznością można już zacierać ręce z radości, bo wiadomo, że rewanż też jesteśmy w stanie wygrać / fot. Łukasz Krzywański (Impel Gwardia Wrocław)

Wszystkie trzy sety były wyrównane. Najbliżej zwycięstwa przyjezdne były w trzeciej rozgrywce, w której prowadziły już 5:2. Podopieczne Rafała Błaszczyka nie dały sobie jednak wydrzeć zwycięstwa.

Rewanż zostanie rozegrany 9 lutego. Aby awansować do ćwierćfinału nasze siatkarki muszą wygrać także drugi mecz. Jeżeli przegrają o awansie do dalszej rundy zadecyduje „złoty set”.