Kolejne zwycięstwo Impela

Impel Wrocław wygrał z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 w drugim meczu o brązowy medal. Oznacza to, że w rywalizacji do 3 zwycięstw wrocławianki prowadzą 2:0 i są o krok od najniższego stopnia podium.

Mecz  świetnie rozpoczęły zawodniczki Impel. Szybko zdobyły wyraźną przewagę (7:2).  Impelki  bardzo dobrze spisywały się zarówno w obronie jak i w ofensywie.  Po ataku  Kristin Hildebrand wrocławianki schodziły na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem 16:9. Po wznowieniu gry gospodynie nie zwalniały tempa, prowadziły już 20:11. Kapitalny blok Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty z Agnieszką Kąkolewską spowodował, że Impelki mogły sobie pozwolić na aż 7 piłek setowych (24:17)! Nie było jednak takiej potrzeby. Pierwszą z nich wykorzystała Hildebrand (25:17).

Początek drugiej partii był wyrównany do stanu (6:5). Wtedy wrocławianki zaczęły odskakiwać rywalkom (11:5). Podwójne odbicie po stronie Tauronu,  skuteczny atak Caroliny Costagrande i gospodynie schodziły na drugą przerwę techniczną z wynikiem 16:7. Zawodniczki Impela Wrocław prezentowały się wręcz koncertowo. Nie pozwalały gościom zmniejszyć dystansu między zespołami, który wynosił już nawet 12 punktów (23:11). Drugiego seta wygrał Impel Wrocław 25:15.

W trzecią partię zdecydowanie lepiej weszły Impelki. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza miał poważne problemy ze skutecznością ataków i przegrywały 3:9 .Gospodynie prowadziły 15:8 jednak do walki ruszyły zawodniczki z Dąbrowy Górniczej,  zdobyły 4 punkty z rzędu. Ich serię zakończyła Carolina Costagrande (16:12). Po przerwie podopieczne Jacka Grabowskiego prowadziły już 21:14. Później jednak pozwoliły rywalkom zmniejszyć dystans do 2 punktów (21:19). Niemoc wrocławianek przełamała Katarzyna Skowrońska-Dolata. Ostatecznie Impelki zwyciężyły w trzeciej partii 25:20. Spotkanie zakończyła Kristin Hildebrand, która wykorzystała kontrę Impela.

MVP spotkania została Carolina Costagrande, która zdobyła 14 punktów: 10 z ataku, 2 blokiem i 2 z zagrywki.

Impel Wrocław – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza  (25:17, 25:15, 25:20)

Impel Wrocław: Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska, Kristin Hildebrand, Milena Radecka, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Carolina Costagrande, Lenka Durr, Agata Sawicka oraz  Aleksandra Sikorska,

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Joanna Staniucha-Szczurek, Eleonora Dziękiewicz, Sanja Popović, Krystyna Strasz, Micha Hancock, Kamila Ganaszczyk, Deja McClendon oraz Katarzyna Urban, Izabela Bałucka, Tamara Kaliszuk, Rebbeca Pavan, Karolina Różycka