Poznaliśmy pary 1/8 Pucharu Polski. W dość nieoczekiwanych okolicznościach wylosowano zespoły, które będą rywalizować ze sobą o awans do ćwierćfinału. Przed Śląskiem Wrocław kolejny mecz przyjaźni z Miedzią Legnica, tym razem w roli gospodarza.

Losowanie par 1/8 Pucharu Polski z pewnością długo pozostanie w pamięci wszystkich zainteresowanych, bowiem zostało przeprowadzone aż… dwa razy. Podczas pierwszej próby jedna z kulek otworzyła się, więc została wyrzucona. Postanowiono, że Miedź Legnica, która nie została wylosowana, zagra ze Śląskiem Wrocław, który pozostał jako ostatni. Decyzja została jednak zmieniona, a losowanie powtórzone.


Mimo tego rywal Śląska nie zmienił się. Trójkolorowi po raz drugi trafili na Miedź Legnicę. Wrocławianie, tym razem w roli gospodarza, zmierzą się z beniaminkiem LOTTO Ekstraklasy, z którym w ligowym spotkaniu na wyjeździe wygrali 5:0. Czyżby fakt, że Śląsk dwukrotnie trafił w losowaniu na Miedź, której za pierwszym razem nie było w koszyku, miał być zapowiedzią tego, co czeka nas w 1/8 Pucharu Polski?


Mecze kolejnego etapu PP rozegrane zostaną 4-6 grudnia. Jednym z ciekawszych spotkań będzie z pewnością starcie Arki Gdynia z Jagiellonią Białystok oraz pierwszoligowych Wigier Suwałki z Rakowem Częstochowa.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław