Ostatni sparing przed wylotem na obóz przygotowawczy do Turcji już za Śląskiem. Wrocławianie zremisowali 2:2 (0:1) z Chrobrym Głogów. Bramki zdobywali Piotr Celeban i Ryota Morioka.

W swoim drugim sparingu podczas zimowych przygotowań do rozgrywek LOTTO Ekstraklasy WKS zmierzył się w Środzie Śląskiej z I-ligowym Chrobrym Głogów. Po środowym remisie w Trzebnicy z Wartą Poznań (3:3), również piątkowe starcie zakończyło się remisem. Trzeba jednak zaznaczyć, że był to lepszy mecz z obu stron, na lepszym boisku.

Spotkanie nie zaczęło się dla WKS-u udanie. W pierwszej połowie mało było klarownych akcji podbramkowych. Niezłą szansę miał Bence Mervo, ale przestrzelił. W końcówce Chrobry przycisnął, najpierw zmuszając do instynktownych interwencji Lubosza Kamenara, następnie z kilku metrów trafiając w słupek. Niestety, jeszcze przed zejściem na przerwę Michalec dał głogowianom prowadzenie, wykorzystując dobre podanie z rzutu rożnego.

Po zmianie stron zmienił się nie tylko skład Śląska, ale i gra. WKS zdecydowanie przejął inicjatywę i szybko doprowadził do remisu. Po asyście Łukasza Madeja głową piłkę do siatki skierował Piotr Celeban. Wrocławianie atakowali, dominowali, blisko bramek byli Sito Riera i Kamil Biliński. Do siatki ostatecznie trafił jednak Ryota Morioka, który technicznie zakończył świetną akcję Mariusza Pawelca i Riery, dając Śląskowi prowadzenie. Gdy wydawało się, że mecz skończy się wynikiem 2:1, w ostatniej akcji spotkania do wyrównania doprowadził… Kaczmarek, były gracz WKS-u.

Dwa mecze, dwa remisy, bilans goli 5:5 – tak wyglądają zimowe sparingi WKS-u przed wyjazdem na obóz przygotowawczy do Turcji. Tam kolejne mecze towarzyskie. Wylot do tureckiego Side już w poniedziałek.

Śląsk Wrocław – Chrobry Głogów 2:1 (0:1)
Bramki:
0:1 – Michalec 44′
1:1 – Celeban 49
2:1 – Morioka 80′
2:2 – Kaczmarek 90′

Śląsk (I połowa): Kamenar – Repski, Wiech, Dvali, Zieliński – Grajciar, Łyszczarz, Roman, Engels – Idzik, Mervo.

(II połowa): Pawełek – Dankowski, Celeban, Dvali (75′ Kohut), Pawelec – Kokoszka, Morioka, Pich, Madej, Riera – Biliński
Chrobry: Janicki – Michalski, testowany, Michalec, Wawszczyk, Danielak, Kona, Gąsior, Napolov, Machaj M., Szczepaniak
Autor: Jędrzej Rybak
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska