Najnowocześniejszy balon w kraju składa się z czterech części i będzie nowym domem dla Ślęzy Wrocław.

Nawierzchnia na wszystkich boiskach to najwyższej jakości trawa od renomowanego producenta Field Turf. Cały kompleks składa się z czterech części. Nad wszystkimi górować będzie pierwsza z nich, wielkie boisko pokryte balonem od firmy Tilea. Jest to największa tego typu konstrukcja w Polsce. Jej wykonanie różni się od innych przede wszystkim tym, że, w przeciwieństwie do innych balonów, te od Tilei, mają podwyższony sufit w newralgicznych miejscach  – nad bramkami.

Dzięki temu zawodnicy z łatwością będą w stanie wykonywać rzuty rożne i posyłać wysokie dośrodkowania z bocznych sektorów boiska. W porównaniu do pozostałych typów powłok, nowoczesne konstrukcje Tilei zapewniają o 50 proc. lepsze zachowanie ciepła, co ma istotne znaczenie zwłaszcza w miesiącach zimowych.

Pod balonem do dyspozycji będzie aż siedem boisk o wymiarach 20×40 metrów, każde dostępne do wynajmu przez siedem dni w tygodniu – od samego rana, do późnych godzin wieczornych. Cały obiekt został oświetlony energooszczędnymi lampami o mocy 300 luksów dla dodatkowego komfortu grania.

Przy takiej inwestycji nie ma miejsca na półśrodki i tymczasowe rozwiązania. Chcemy zapewnić wszystkim użytkownikom naszego kompleksu piłkarskiego możliwie jak najlepsze warunki do grania – u nas mają się czuć komfortowo od przyjazdu na obiekt, przez wyjście na murawę, po opuszczenie budynku klubowego. Oszczędność na materiale bądź nawierzchni w momencie budowy będzie oznaczała dodatkowe koszty w przyszłości, bowiem słabej jakości sprzęt i materiał po chwili będzie trzeba wymienić. W przypadku Kłokoczyc wszystko ma służyć nam na lata – mówi Katarzyna Ziobro, prezes zarządu Ślęzy Wrocław.

Druga część to pełnowymiarowy obiekt, którego głównym przeznaczeniem będą mecze piłkarzy Ślęzy Wrocław w rozgrywkach ligowych. Także i on będzie miał sztuczną nawierzchnię, która dopuszczana jest również na wielu szczeblach piłkarskiej piramidy. Stadion na Kłokoczycach spełni wszystkie wymagania licencyjne na trzecim poziomie rozgrywkowym w kraju. To oznacza, że po wielu latach skończy się tułaczka żółto-czerwonych, którzy w ostatnich sezonach grali na Zakrzowie, przy ul. Wróblewskiego, na obiekcie Śląska przy Oporowskiej 62 czy nawet w Oławie.

Jesień podopieczni Grzegorza Kowalskiego zakończyli na „Oławce”, wiosnę mogą rozpocząć już u siebie. Murawa centralna będzie służyć także drużynom młodzieżowym Akademii Piłki Ślęzy Wrocław. Oni również nie mieli swojego stałego domu, podobnie jak i seniorzy korzystali z gościnności różnych obiektów we Wrocławiu. Wraz z konstrukcją oświetlenia mecze będzie można rozgrywać o późniejszych godzinach. Docelowo obiekt pomieści niecały 1000 kibiców, trybuna ma też być zadaszona.

Balon i stadion odkryty przedzielać będzie budynek klubowy. Oczywiście dla wszystkich użytkowników dostępne będzie pełne, nowoczesne zaplecze szatniowo-sanitarne pozwalające wygodnie przygotować się do gry i odświeżyć się po jej zakończeniu. Z obu płyt do budynku będzie zaledwie kilka kroków, co jest niezwykle istotne po intensywnym wysiłku. W budynku powstanie także pomieszczenie będące miejscem, w którym na ekranach wyświetlane będą obrazy z boisk pod balonem. Wszystko za sprawą kamer, transmitujących na żywo każde zagranie. To bardzo duże udogodnienie dla rodziców, którzy w komfortowych warunkach będą mogli obejrzeć swoje pociechy podczas turniejów czy meczów towarzyskich. Naturalnie, budynek będzie pełnił również rolę siedziby władz klubu.

Ostatnią z części budowy będą dwa orliki, które wciąż są w trakcie konstrukcji. Ich wymiary to 26×52 metry, także i one mają sztuczną murawę oraz oświetlenie. Każda z części kompleksu piłkarskiego będzie przede wszystkim domem dla zawodników Ślęzy Wrocław oraz Akademii Piłki Nożnej Ślęzy Wrocław. W żadnym wypadku nie wyklucza to jednak możliwości wynajmu obiektu przez inne kluby sportowe w stolicy Dolnego Śląska i okolicach, czy też przez osoby prywatne. Wręcz przeciwnie – kompleks piłkarski na Kłokoczycach jest do dyspozycji każdego, kto będzie chciał z niego skorzystać. Z założenia bowiem, oprócz domu Ślęzy, Kłokoczyce mają być także domem wszystkich wrocławian. Dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas organizowane będą różnego rodzaju wydarzenia, z ligą drużyn amatorskich na czele.

Drzwi naszych obiektów są otwarte dla każdego. Zapraszamy kluby na treningi i mecze towarzyskie, zapraszamy akademie z całego kraju na turnieje organizowane przez Ślęzę Wrocław, zapraszamy firmy do tworzenia drużyn, które wezmą udział w lidze biznesowej, wreszcie zapraszamy także wszystkich, którzy po prostu chcą spotkać się ze znajomymi i zagrać mecz. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby nasz obiekt spełnił oczekiwania nawet najbardziej wymagających zawodników – podkreśla Ziobro.