Specjalne linie tramwajowe i autobusowe, które dowiozą kibiców na stadion i odwiozą ich z powrotem do centrum – to sposób na sprawną komunikację podczas niedzielnego meczu Śląsk – Korona.

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, na zlecenie Śląska Wrocław, uruchomi specjalne linie tramwajowe i autobusowe, które najpierw dowiozą kibiców na niedzielny mecz z Koroną Kielce, a następnie umożliwią im dotarcie do centrum miasta już po zakończeniu zawodów. W celu dowozu kibiców na mecz, uruchomiona zostanie tramwajowa linia specjalna T1. Ponadto tramwaje linii 10 i 20 dowożące kibiców na spotkanie od godziny 13:00 do 15:00 realizujące kursy w kierunku Leśnicy będą posiadały dodatkowe oznakowanie „Stadion Wrocław”.

Linia T1 kursować będzie w godzinach 13:30 – 14:50 z częstotliwością co ok. 20 minut na trasie: Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Milenijna – Pilczycka – Królewiecka – Stadion Wrocław (Królewiecka) i z powrotem.

Po meczu kibice będą mogli skorzystać z tej samej linii oraz dodatkowo z linii T2 i specjalnej linii autobusowej S2. Tramwaje T1 odjeżdżać będą z pętli Stadion Wrocław (Królewiecka) od godz. 17:30, co dwie minuty i jechać w kierunku Świdnickiej, według tej samej trasy, co przed meczem. Podstawionych zostanie sześć tramwajów. Każdy wykona jeden kurs.

Natomiast tramwaje linii T2 odjeżdżać będą z przystanku Leśnica i będą kierowały się w stronę Galerii Dominikańskiej. Linia T2 w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co 2 minuty po zakończeniu meczu, od około godziny 17:25. Podstawionych zostanie siedem tramwajów, a każdy wykona jeden kurs.

Ponadto kibice będą mogli skorzystać także ze specjalnej linii autobusowej S2, która będzie kursowała na trasie Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek. Autobusy linii S2 będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu. W przypadku kursów zjeżdżających do zajezdni przy ulicy Grabiszyńskiej przez Rynek autobusy będą zatrzymywały się na przystanku pod Heliosem. Linia będzie kursowała co około 2 minuty po zakończeniu meczu na Stadionie od godziny 17:30. Podstawione zostaną cztery autobusy.

Za ewentualnie wstrzymaną komunikację tramwajową na odcinku Pilczyce – Leśnica – Pilczyce zostanie uruchomiona linia 710 na następującej trasie: Pilczyce – Lotnicza – Kosmonautów – Średzka – Trzmielowska – Płońskiego – Leśnica, Leśnica – Średzka – Kosmonautów – Lotnicza – Pilczyce. Po przywróceniu kursowania komunikacji tramwajowej do Leśnicy, autobusy linii 710 wykonają kurs odwożący kibiców po meczu na linii S2.

Przypominamy, że każdy kibic Śląska może za darmo korzystać z komunikacji miejskiej w obrębie granic Wrocławia na trzy godziny przed meczem i dwie godziny po meczu. Warunkiem jest posiadanie ważnego biletu lub karnetu na dane spotkanie brązowych medalistów mistrzostw Polski.