Specjalne linie tramwajowe i autobusowe, które dowiozą kibiców na stadion i odwiozą ich z powrotem do centrum – to sposób na sprawną komunikację podczas niedzielnego meczu Śląsk – Ruch.

logo_wks

W celu dowozu kibiców na mecz, dwie godziny przed niedzielnym spotkaniem, uruchomiona zostanie tramwajowa linia specjalna T2. Linia T2 kursować będzie na trasie: Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Kosmonautów – Średzka – Stadion Wrocław (Lotnicza) – Leśnica.

Dodatkowo tramwaje linii 10 i 20 jadące w kierunku Leśnicy do czasu rozpoczęcia meczu, od godziny 15:00 do godziny 18:00, za przednią szybą będą posiadały tablice z oznakowaniem „Stadion Wrocław”.

Po meczu kibice będą mogli skorzystać z tej samej linii oraz dodatkowo z linii autobusowej S2. Tramwaje T2 odjeżdżać będą z pętli Stadion Wrocław (Lotnicza), natomiast autobusy linii S2 odjeżdżać będą z przystanku Stadion Wrocław (Królewiecka) i będą kursowały na trasie: Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza – Legnicka – Pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek.

Przypominamy, że każdy kibic Śląska może za darmo korzystać z komunikacji miejskiej w obrębie granic Wrocławia na dwie godziny przed meczem i godzinę po meczu. Warunkiem jest posiadanie ważnego biletu lub karnetu na dane spotkanie brązowych medalistów mistrzostw Polski.

Źródło | SlaskWroclaw.pl