Specjalne linie tramwajowe i autobusowe, które dowiozą kibiców na stadion i odwiozą ich z powrotem do centrum – to sposób na sprawną komunikację podczas piątkowego meczu.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, na wniosek Śląska Wrocław, uruchomi specjalne linie tramwajowe i autobusowe, które najpierw dowiozą kibiców na piątkowy mecz z Zagłębiem Lubin, a następnie umożliwią im dotarcie do centrum miasta już po zakończeniu zawodów. W celu dowozu kibiców na mecz, uruchomiona zostanie tramwajowa linia specjalna T1 ponadto tramwaje linii 10 i 20 dowożące kibiców na spotkanie od godziny 18:00 do 20:00 realizujące kursy w kierunku Leśnicy będą posiadały dodatkowe oznakowanie „Stadion Wrocław”.

Linia T1 kursować będzie w godzinach 18:30 – 20:00 z częstotliwością co ok. 15 minut na trasie: Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Milenijna – Pilczycka – Królewiecka – Stadion Wrocław (Królewiecka) i z powrotem.

Po meczu kibice będą mogli skorzystać z tej samej linii oraz dodatkowo z linii T2 i specjalnej linii autobusowej S2. Tramwaje T1 odjeżdżać będą z pętli Stadion Wrocław (Królewiecka) od godz. 22:30, co dwie minuty i jechać w kierunku Świdnickiej, według tej samej trasy, co przed meczem. Podstawionych zostanie sześć tramwajów. Każdy wykona jeden kurs.

Natomiast tramwaje linii T2 odjeżdżać będą z przystanku Leśnica i będą kierowały się w stronę Galerii Dominikańskiej. Linia T2 w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co 2 minuty po zakończeniu meczu, od około godziny 22:30. Podstawionych zostanie siedem tramwajów, a każdy wykona jeden kurs.

Ponadto kibice będą mogli skorzystać także ze specjalnej linii autobusowej S2, która będzie kursowała na trasie Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek. Autobusy linii S2 będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu. W przypadku kursów zjeżdżających do zajezdni przy ulicy Grabiszyńskiej przez Rynek autobusy będą zatrzymywały się na przystanku pod Heliosem. Linia będzie kursowała co około 2 minuty po zakończeniu meczu na Stadioonie od godziny 22:30. Zostanie podstawionych sześć autobusów.

Przypominamy, że każdy kibic Śląska może za darmo korzystać z komunikacji miejskiej w obrębie granic Wrocławia na trzy godziny przed meczem i dwie godziny po meczu. Warunkiem jest posiadanie ważnego biletu lub karnetu na dane spotkanie brązowych medalistów mistrzostw Polski.

źródło: SlaskWroclaw.pl