Śląsk Wrocław porozumiał się z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w sprawie uruchomienia komunikacji specjalnej na środowy mecz T-Mobile Ekstraklasy z Cracovią.

 

W celu dowozu kibiców na mecz uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa T1.

Będzie ona kursować będzie w godzinach 16:00 – 17:30 z częstotliwością co ok. 20 minut na trasie: Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Milenijna – Pilczycka – Królewiecka – Stadion Wrocław (Królewiecka).

Po meczu kibice będą mogli skorzystać z linii T1 oraz T2, a także z dodatkowych autobusów linii S2. Tramwaje linii T1 odchodzić będą z ul. Królewieckiej od godz. 20:00 co ok. dwie minuty i będą jechać w kierunku ul. Świdnickiej. Podstawionych zostanie pięć tramwajów. Każdy wykona jeden kurs. Natomiast tramwaje linii T2 odjeżdżać będą z pętli Leśnica od godz. 19:55, również co ok. dwie minuty i będą jechać w kierunku Galerii Dominikańskiej. Podstawionych będzie pięć tramwajów i każdy wykona jeden kurs.

Z kolei autobusy linii S2, po meczu będą jechać na trasie Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek. Autobusy będą odjeżdżać od godz. 20:00, co ok. dwie minuty. Podstawionych będzie pięć takich pojazdów. Każdy wykona jeden kurs.

Przypominamy, że każdy kibic Śląska może za darmo korzystać z komunikacji miejskiej w obrębie granic Wrocławia na trzy godziny przed meczem i dwie godziny po meczu. Warunkiem jest posiadanie ważnego biletu na środowe spotkanie.

Mecz Śląsk Wrocław – Cracovia odbędzie się w środę, 25 września, o godz. 18 na Stadionie Wrocław.

źródło: SlaskWroclaw.pl