W Narodowym Forum Muzyki 7 października odbędzie się Charytatywna Gala Muzyki Filmowej. Koncert zorganizowano w ramach obchodów Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Wśród prezentowanych utworów znajdą się te znane z „Gladiatora czy „Władcy Pierścieni”.

Pomysł zorganizowania koncertu zrodził się rok temu i dzięki współpracy Wrocławskiego Hospicjum Bonifratrów i Narodowego Forum Muzyki został zrealizowany. POdczas uroczystości wystąpią Orkiestra Symfoniczna Artystów Narodowego Forum Muzyki oraz Chór Ars Cantandi Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Koncert pt. „Artyści – wrocławskim hospicjom„, to ukłon w stronę działalności  istniejących domów i hospicjów zajmujących się opieką paliatywną. Organizatorzy mają na celu zaistnienie w społecznej świadomości i przybliżenie trudnego tematu odchodzenia, śmierci. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony będzie na zakup sprzętów i akcesoriów (materaców przeciwodleżynowych, koncentratorów tlenu, leków, materiałów opatrunkowych) niezbędnych pacjentom na co dzień i przekazany 5 wrocławskim hospicjom.

Orkiestrę poprowadzi Przemysław Neumann – jeden z bardzo cenionych polskich dyrygentów młodego pokolenia. Chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przygotowała Anna Grabowska-Borys. W czasie koncertu odbędzie się dobroczynna aukcja, którą poprowadzi Marek Obszarny z Radia Wrocław. Charytatywnej Gali Muzyki Filmowej towarzyszyć będzie kwesta na rzecz biorących w niej udział hospicjów.

W programie usłyszymy: 

Alan Silvestri – temat główny z filmu Powrót do przyszłości
Hans Zimmer / John Wasson – muzyka z filmu Gladiator
John Williams – muzyka z filmu Park Jurajski
James Horner / John Moss – muzyka z filmu Titanic
Harry Gregson-Williams, Steve Barton / Stephen Bulla – muzyka z filmu Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa
Klaus Badelt / Ted Ricketts – muzyka z filmu Piraci z Karaibów
Howard Shore / John Whitney – muzyka z filmu Władca pierścieni: Drużyna pierścienia
Michael Giacchino – muzyka z filmu Star Trek


 

Charytatywna Gala Muzyki Filmowej „Artyści -wrocławskim hospicjom”

Narodowe Forum Muzyki
7 października,  g.19,
Bilety dostępne w kasach Narodowego Forum Muzyki.


Autor: Sabina Misakiewicz