Koncert Finałowy 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol tradycyjnie już grany będzie dwukrotnie. Wszystko już dzisiaj – w piątek, 23 marca.


Koncert grany jest dwa razy, o godz. 16 i o godz. 20. Za każdym razem składa się z dwóch części: występów finalistów Konkursu Aktorskiej Intepretacji Piosenki i spektaklu muzycznego w reż. Ewy Kaim pt. „CO TO ZA DOM!”.

Zmienia się tylko kolejność: o godz. 16 najpierw występują finaliści, śpiewający po dwie piosenki, potem 15-minutowa przerwa i „CO TO ZA DOM!”. O godz. 20 widzowie oglądają najpierw „CO TO ZA DOM”, po kwadransie przerwy – finalistów, którzy tym razem śpiewają po jednej piosence, a po ich prezentacji – wręczenie nagród festiwalu.

Jurorzy konkursu interpretacji – w tym roku są to: Maja Kleszcz, Agnieszka Szydłowska, Jan Nowicki, Jacek Ostaszewski i Cezary Studniak – oceniają występy finalistów podczas koncertu o godz. 16, po czym udają się na obrady, tak by od razu po drugim koncercie finałowym można było ogłosić werdykt.

Tegoroczni finaliści

Do walki o tukany staną: Beata Banasik, wokalistka; Wojciech Dereń, aktor Cloud Theater i Teatru Neon z Wrocławia; Emilia Kudra, aktorka Teatru im. Stefana Jaracza i Teatru V6 z Łodzi; studenci Akademii Sztuk Teatralnych – Stanisław Linowski i Małgorzata Walenda z Krakowa oraz Kinga Zygmunt z Wrocławia; Marcel Sabat – aktor i projektant mody.

W spektaklu muzycznym „CO TO ZA DOM!” widzowie usłyszą m.in. piosenki Lao Che, Siekiery, Kultu, Czesława Niemena w interpretacji Katarzyny Nosowskiej, Krzysztofa Globisza, Jerzego Treli, Romana Gancarczyka, Aleksandry Adamskiej, Weroniki Kowalskiej i Eweliny Przybyły.

Masz internet? Masz w domu Finał Konkursu!

Dobra wiadomość: będzie można posłuchać i obejrzeć występy finalistów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki nie wychodząc z domu. Zapraszamy na dwie transmisje z Teatru Muzycznego Capitol:

O godz. 16: można posłuchać streamingu w Radio Wrocław Kultura na radiowroclawkultura.pl – to pierwszy Koncert Finałowy, czyli ten, w którym finaliści śpiewają po dwie piosenki.

Po godz. 21 rozpocznie się streaming video na stronie ppa.wroclaw.pl – to drugi Koncert Finałowy, czyli ten, w którym finaliści śpiewają po jednej piosence, a na koniec wręcza się nagrody.