- KARTKA Z KALENDARZA - 17 LIPCA -


- REKLAMA -

Gitarowe emocje XIII edycji Thanks Jimi Festival rozpali już w środę 29 kwietnia jazzowy koncert, dedykowany pamięci Jarka Śmietany – jednego z najwybitniejszych polskich gitarzystów. Dzień później będzie jeszcze goręcej. 

Odbędzie się bowiem finał konkursu GITARA JEST KOBIETĄ, który wyłoni najlepszą gitarzystkę Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Zanim tysiące gitarzystów zagra wspólnie pod Halą Stulecia nieśmiertelne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa, uczestników Thanks Jimi Festival i Gitarowego Rekordu Guinnessa czekają dwa znakomite koncerty w klubie muzycznym Stary Klasztor, który pełni w tym roku funkcję Klubu Festiwalowego.

W środę o godz. 20.00 festiwal zainauguruje jazzowy projekt Friends – Music of Jarek Śmietana. W muzycznym hołdzie dla wielkiego gitarzysty zagrają wybitni polscy jazzmani, tj.: Krzesimir Dębski (skrzypce), Robert Majewski (trąbka), Marek Napiórkowski (gitara), Paweł Tomaszewski (piano), Adam Kowalewski (bass), Adam Czerwiński (perkusja), Alicja Śmietana (skrzypce) oraz pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinness, Leszek Cichoński (gitara). Wszyscy artyści są przyjaciółmi i bliskim współpracownikami Jarka Śmietany, którego wspominają nie tylko jako znakomitego gitarzystę, ale także kompozytora, aranżera i wokalistę. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje samego Śmietany oraz utwory dedykowane jego pamięci. Koncert odbędzie się 29 kwietnia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Natomiast czwartek o godz. 19.00, również w Starym Klasztorze, usłyszymy najlepsze gitarzystki, które dostały się do Finału Konkursu GITARA JEST KOBIETĄ. Konkurs adresowany do grających na gitarze liderek zespołów i solistek, daje zwyciężczyni szansę na występ na scenie Gitarowego Rekordu Guinnessa przed wielotysięczną publicznością! O tym, która gitarzystka wygra, zdecyduje właśnie publiczność czwartkowego występu i specjalne jury pod przewodnictwem Leszka Cichońskiego. Wspólnym zadaniem dla wszystkich występujących artystek będzie wykonanie przynajmniej jednego utworu Jimiego Hendrixa w autorskiej aranżacji!

Zaraz po finale odbędzie się GITAROWE JAM SESSION z udziałem gwiazd Thanks Jimi Festival 2015, który poprowadzi znany wrocławski zespół HooDoo Band. W muzycznym jam session wezmą udział między innymi Marek Napiórkowski, Leszek Cichoński i Electric Lady z Czech, podziwać się też możemy występów innych mistrzów gitary, którzy przyjadą do Wrocławia na Gitarowy Rekord Guinnessa. Wstęp na imprezę jest wolny, a wśród publiczności losować będziemy zaproszenia na Koncert Gwiazd 1 maja, na którym zagrają NAZARETH, NIGEL KENNEDY  i IRA.

29.04.15 godz.20.00
FRIENDS – MUSIC OF JAREK ŚMIETANA
Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
miejsca siedzące: 50 zł – normalne, 30 zł – dla posiadaczy certyfikatu Gitarowego Rekordu Guinnessa;
miejsca stojące: 30 zł – normalne, 20 zł – dla posiadaczy certyfikatu Gitarowego Rekordu Guinnessa.

30.04.15 godz. 19.00
Finału Konkursu GITARA JEST KOBIETĄ oraz GITAROWE JAM SESSION
Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
WSTĘP WOLNY!!!