W ramach cyklu koncertowego „Podróże po Strunach im. Marka Długosza” w sali Starej Giełdy we Wrocławiu wypełnią dźwięki tang Astora Piazzolli. Stanie się tak za sprawą duetu gitarzystki Anny Pietrzak i akordeonisty Olka Miśkiewicza, którzy już w najbliższą niedzielę, 15 września o 19., zaprezentują program „Tribute to Astor Piazzolla”.

Duet miał okazję prezentować ten repertuar już wielokrotnie, między innymi podczas Festiwalu Polska Akademia Gitary 2012 czy Koncertów Czwartkowych w Oleśnicy, wszędzie budząc zainteresowanie, tak muzyką Piazzolli, jak i swoimi świetnymi wykonaniami. Składają się na nie doświadczenie sceniczne obu muzyków oraz świeżość ich interpretacji. Anna Pietrzak jest laureatką kilkunastu krajowych i zagranicznych konkursów gitarowych, między innymi w Wiedniu, Tychach, Sinaii (Rumunia), czy Wolos (Grecja). Ukończyła wrocławską Akademię Muzyczną oraz Konserwatorium Muzyczne w Pireus. Dotychczas wydała trzy płyty „La Catedral – XX century guitar music”, „GITANA Electric – eclectic” oraz „Farewell”. Jest doskonałą solistką, ale równie często występuje w zespołach kameralnych i współpracuje z innymi muzykami, czego dowodem jest właśnie „Tribute to Astor Piazzolla”.

Olek Miśkiewicz studiuje na wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jako solista zdobył pierwsze nagrody w konkursach akordeonowych we Wrocławiu, w Dreźnie, Rybniku i Lubaniu. Występując z zespołem Cooltic zwyciężył w XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki „Wybryk” we Wrocławiu. Jest również cenionym pianistą, aranżerem i akompaniatorem, współpracującym między innymi z grupą teatralną „Scena 37” czy z wrocławskim Przeglądem Piosenki Aktorskiej.

 

Anna Pietrzak i Olek Miśkiewicz

Tribute to Astor Piazzolla

15.09.13, godz. 19:00    

Stara Giełda, pl. Solny 16, Wrocław

Bilety: 22 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu)

Sprzedaż: bileteria T-Box: www.tbox24.pl

Autor: RED