W pierwszy weekend grudnia WROsound będzie miał swoją 7. edycję. Festiwal, który definiuje brzmienie made in Wroclaw po raz kolejny proponuje program świeży i  pełen muzycznych odkryć.

Na technicznie wyrafinowanej scenie Impartu wschodzące gwiazdy nowej muzyki i alternatywne projekty będą miały okazję pokazać się w wersji live, która zapada w pamięć.

Tegoroczny lineup prezentuje smaki muzycznej podpowierzchni nie tylko Wrocławia, ale i położonych w jego bliskim sąsiedztwie rejonów dźwiękowych. W edycji 2015 pojawią się min.: odkrycie festiwalu Nowa Muzyka w Katowicach Ventolin i jego live personal appearance; serwujący mieszankę elektro, dubstep’u i drum’n’bass przy użyciu żywych instrumentów Breslaux; eklektyczni Czesi z Kyklos Galaktikos czy związani z wrocławskim Centrum Reanimacji Kultury postpunkowcy z Ukrytych Zalet Systemu. Nie zabraknie i w tym roku niespodzianek, absolutnych premier, enigmatycznych zjawisk czy niepowtarzalnych – bo przygotowanych specjalnie na WROsound – projektów muzycznych.

Wciąż chcemy eksponować wrocławską scenę. Ona jest jak wciąż ewoluujący, kreatywny  organizm, w którym codziennie rodzą się nowe pomysły na dźwiękowe zestawienia. Ale szukamy artystów i poza Wrocławiem, szlakiem Odry wytropiliśmy niejeden wart uwagi projekt. – mówi Łukasz Głośny, od 2014 Dyrektor Artystyczny festiwalu i autor nowej koncepcji WROsoundu jako znacznika wyjątkowych dźwięków – Najlepszą oprawą techniczną i nagłośnieniem na najwyższym poziomie budujemy okoliczności, w których muzyka broni się już sama. Dlatego występ na scenie w Imparcie może być dla zaproszonych projektów jak stempel koncertowej jakości.

WROsound w latach 2009-2013 odbywał się pod nazwą „Wrocławski Sound” i dotychczas łącznie zaprezentował już przeszło 90 zespołów. W tym roku wydarzenia odbywać się będą 4­ i 5 grudnia na dwóch scenach i w przestrzeniach galerii Impartu przy Mazowieckiej 17.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSabina Misakiewicz: Po Dialogu
Następny artykułWYSTAWA: Szymon Brodziak po raz pierwszy we Wrocławiu
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.