- KARTKA Z KALENDARZA - 17 LIPCA -


Kolejna odsłona KNO już 27 stycznia w Multikinie Pasaż Grunwaldzki. Tym razem inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który – aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury –  ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok.

- REKLAMA -

Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem zewnętrznym problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniów do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

Andrzej Chyra przed rozpoczęciem zdjęć do filmu powiedział:
– To poruszający, ludzki scenariusz. Chyba najważniejsze w tej historii jest to, że ktoś dotknięty nieszczęściem potrafił to obrócić w coś optymistycznego.
Aktor podkreślał także, że film ten może być głosem w ważnej dyskusji społecznej.

 

Multikino Pasaż Grunwaldzki
wtorek, 27 stycznia, godz. 20

*

KONKURS

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na wybrany seans. Aby je otrzymać należy na naszym fejsbukowym fanpejdżu napisać dlaczego to właśnie Wy powinniście go zobaczyć (ci, którzy nie mają fejsbuka mogą to zrobić poprzez nasz formularz kontaktowy, w tytule wpisując: Queen)

Autor | MB

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzielnice Wrocławia 4/2015
Następny artykułMPK ostrzega: Na tych liniach spotkasz kontrolerów (23)
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.