Multikino i British Council zapraszają 15 stycznia na pierwszą retransmisję spektaklu „Myszy i ludzie”. W roli George’a wystąpił James Franco („127 godzin”, „Obywatel Milk”), a w rolę Lenniego wcielił się Chris O’Dowd („Druhny” „Dziewczyny”). Przebojową produkcję z Broadway’u w reżyserii Anny D. Shapiro zobaczymy na wielkim ekranie w Multikinie Arkady Wrocławskie!

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten film. Aby je otrzymać należy na naszym fejsbukowym fanpejdżu napisać dlaczego to właśnie Wy powinniście go zobaczyć (ci, którzy nie mają fejsbuka mogą to zrobić poprzez nasz formularz kontaktowy, w tytule wpisując: Myszy i ludzie)

*

:Myszy i ludzie” to sceniczna adaptacja wydanego w 1937 roku dzieła jednego z najwybitniejszych twórców realistycznej powieści protestu społecznego – Johna Steinbecka, w których przedstawiał życie mieszkańców środkowej Kalifornii — ubogich farmerów wywłaszczanych ze swojej ziemi i zmuszanych do emigracji zarobkowej, sezonowych robotników rolnych, trampów i włóczęgów. Steinbeck krytykował niszczące ludzi mechanizmy ekonomiczne, wierząc zarazem w przyrodzoną ludziom godność i wrażliwość etyczną. „Myszy i ludzie” to wzruszająca i zarazem wstrząsająca historia dwóch przyjaciół – najemników, którzy marzą o prowadzeniu własnej farmy. Prosty, ale zaradny George opiekuje się umysłowo upośledzonym towarzyszem doli, który przez to, że nie rozumie, jak wielką siłą fizyczną dysponuje, sprowadza na siebie nieszczęście.

Spektakl zobaczymy 15 stycznia 2015 o godzinie 19:00 w Multikinie Arkady Wrocławskie.

Autor: na podstawie powieści Johna Steinbecka
Reżyseria: Anna D. Shapiro
czas trwania: ok. 150 min. (w tym jedna przerwa) + ok. 20 min. materiałów dodatkowych (wywiady, reportaże, zwiastuny). 

Ceny biletów:
35 zł – normalny
33 zł – normalny dla 4 lub 5 osób w kasie kina
31 zł – normalny dla 6 lub więcej osób w kasie kina
30 zł – ulgowy (Uczniowie i Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)
28 zł – ulgowy dla 4 lub 5 osób w kasie kina
26 zł – ulgowy dla 6 lub więcej osób w kasie kina
25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Autor | MB