Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza studentów IV roku reżyserii oraz jej absolwentów (do 35. roku życia) do udziału w konkursie na debiut reżyserski. Konkurs na debiut zapowiada obchody 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego.

Wrocławski Teatr Pantomimy przygotowuje się do 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego – choreografa, reżysera, twórcy pantomimy zespołowej i Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Laureat konkursu otrzyma wsparcie finansowe, organizacyjne i promocyjne, a pracę nad debiutanckim przedstawieniem pantomimicznym rozpocznie w styczniu 2019 roku. Premiera planowana na marzec zainauguruje jubileuszowy sezon.

Laureatką pierwszego Konkursu na debiut reżyserski w pantomimie została Martyna Majewska, która we Wrocławskim Teatrze Pantomimy zrealizowała przedstawienie pt: „BATORY trans”.

Na szczęście weszłam do zespołu Pantomimy, który jest bardzo inspirujący, doświadczony, profesjonalny i nauczył mnie nowego języka. Po drugim secie prób czuję się, jak reżyser, który dostał nowe środki wyrazu, a nie coś, co mnie ogranicza. To wszystko zawdzięczam zespołowi – wspomina Majewska.

Do udziału w konkursie zgłosić się mogą studenci 4. roku reżyserii i jej absolwenci (do 35. r.ż.), a ocenie podlegał będzie egzemplarz reżyserski. Wysoko punktowanymi elementami będą m.in.  próba reinterpretacji polskiej klasyki lub prapremiera tekstu polskiego autora. Premiera przedstawienia wejdzie do repertuaru teatru.

Zgłoszenia należy wysłać najpóźniej 19. listopada br.

Regulamin konkursu na debiut oraz wymagane załączniki są dostępne na stronie www.pantomima.wroc.pl.

Premiera przedstawienia powstanie w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego. Projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Województwa Dolnośląskiego.


Autor: Piotr Soroka