Noszą węgiel, sprzątają rzeki, organizują zbiórki i koncerty, przedstawienia w hospicjach i w domach spokojnej starości, wyprowadzają psy, sprzątają groby – poświęcają swój czas dla innych. Już wkrótce będzie można nagrodzić wrocławskich wolontariuszy – szkolną młodzież pomagającą w ramach szkolnych klubów czy współpracującą z NGO oraz pełnoletnich wrocławian pracujących na rzecz innych.

Zapraszamy do przesyłania nominacji do dnia  24 stycznia 2020 r. Zauważmy i doceńmy wolontariuszy i społeczników, którzy na co dzień robią rzeczy niezwykłe i wyjątkowe, a ich aktywność często umyka w codzienności. 

„Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” to konkurs kierowany do wolontariuszy działających na rzecz organizacji pozarządowych, instytucji czy społeczności lokalnych. Konkurs organizowany jest po raz trzeci, a jego szeroka formuła pozwala na wyróżnienie osób indywidualnych, grup wolontariuszy składających się z min. 3 osób oraz rodzin. Zgłoszenia może dokonać każdy: nie tylko fundacje czy stowarzyszenia, ale również osoby prywatne bądź grupy nieformalne. W konkursie „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” mogą brać udział wolontariusze działający na terenie Wrocławia i na rzecz jego mieszkańców, którzy ukończyli 18 lat. Termin zgłoszeń do konkursu „WOW” upływa 24 stycznia 2020 r.

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych Wrocławia” jest kierowany do uczniów wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest wyróżnienie tych spośród nich, którzy angażują się w inicjatywy i projekty o charakterze społecznym. Kandydatów (indywidualnych lub grupy) zgłaszać mogą szkoły, organizacje pozarządowe i instytucje. Termin zgłoszeń również upływa 24 stycznia 2020 r.

W lutym jury złożone z przedstawicieli wrocławskich instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz nauczycieli przeprowadzi rozmowy z kandydatami, a w połowie marca, podczas uroczystej Gali Wrocławskich Wolontariuszy, odbędzie się wręczenie statuetek wyróżnionym osobom i grupom. Gala będzie także okazją do spotkania wszystkich nominowanych, opiekunów i koordynatorów wolontariatu oraz osób zaangażowanych
w wolontariat we Wrocławiu.

Szczegóły na: wolontariat.wroclaw.pl oraz faceboook.com/MiejskieCentrumWolontariatu

Regulaminy konkursów dostępne są na stronie internetowej wolontariat.wroclaw.pl.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWyrównane starcie zakończone porażką Śląska
Następny artykułZnamy grupy mistrzostw Europy w lacrosse we Wrocławiu
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.