Dwie nie lada gratki czekają na naszych Czytelników już w nadchodzących dniach. Będzie można zobaczyć w Multikinie długooczekiwaną „Hiszpankę” i „Ziarno Prawdy”.

*

KONKURS

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na poniedziałkowe spotkanie z cyklu Kocham Kino w Multikinie Pasaż Grunwaldzki, a w nim „Hiszpanka”. „Ziarno prawdy” w tym kompleksie nasi Czytelnicy będą mogli zobaczyć w terminie 2-5 lutego. Aby je otrzymać należy na naszym fejsbukowym fanpejdżu napisać dlaczego to właśnie Wy powinniście go zobaczyć (ci, którzy nie mają fejsbuka mogą to zrobić poprzez nasz formularz kontaktowy, w tytule wpisując: „Hiszpanka” lub „Ziarno prawdy”). Czekamy do końca piątku.

*

„HISZPANKA”

Są filmy, które wymykają się definicjom, a o których wiadomo, że na zawsze zapiszą się w historii kinematografii. Takim filmem jest „Hiszpanka” w reżyserii Łukasza Barczyka. Tą megaprodukcję z międzynarodową obsadą w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie będzie można zobaczyć już 2 lutego w Multikinie Pasaż Grunwaldzki!

Zrealizowana z niezwykłym rozmachem produkcja przedstawia historię, która przekracza granice wyobraźni. Nie wiadomo czy powiązane z Powstaniem Wielkopolskim wydarzenia są prawdą, czy jedynie iluzją. Porywają efekty specjalne, które zapraszają widzów w niezwykłą, pełną przygód podróż w innym wymiarze. W „Hiszpance” nic nie jest oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu. W roli głównej zobaczymy Jana Frycza, jako jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków – Ignacego Jana Paderewskiego, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko – dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem.

Kocham Kino w Multikinie: Hiszpanka, reż. Łukasz Barczyk

Pokaz odbędzie się 2 lutego o godz. 19:00 w Multikinie Pasaż Grunwaldzki.

Bilety: 17-21 zł

https://www.youtube.com/watch?v=g-Rl26uShiQ

*

„ZIARNO PRAWDY”

 

„Ziarno prawdy” to ekranizacja drugiej części kryminalnej trylogii Zygmunta Miłoszewskiego w reżyserii Borysa Lankosza, twórcy filmu „Rewers”. W głównej roli występuje Robert Więckiewicz, a partnerują mu m.in. Jerzy Trela, Magdalena Walach, Aleksandra Hamkało, Andrzej Zieliński i Arkadiusz Jakubik. W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

Autor | MB