Kolejne osłabienie w Śląsku Wrocław. Ból kolana Przemysława Kaźmierczaka po meczu z Wisła Kraków znacznie się pogłębił.  „Kaz” nie zagra już w tym sezonie musi przejść zabieg artroskopowego czyszczenia kolana.

Przemysław Kaźmierczak zdobył w lidze 8 bramek

– Przemek już od dłuższego czasu ma kłopoty z kolanem – tłumaczy Wojciech Sznajder, lekarz wrocławskiego klubu. – Podczas ostatniej przerwy na mecze reprezentacji udało nam się go jeszcze postawić na nogi tradycyjnymi metodami, ale przed spotkaniem z Wisłą silne bóle powróciły. Badania wykazały, że konieczny jest zabieg artroskopowego czyszczenia kolana. Po konsultacji ze sztabem szkoleniowym i samym zawodnikiem zdecydowaliśmy, że zrobimy go jak najszybciej, by wydłużyć proces rehabilitacji. Dzięki temu Przemek powinien być gotowy do treningów na początku okresu przygotowawczego do nowego sezonu – dodaje dr Sznajder.

Przypomnijmy, że to kolejne osłabienie Śląska. W meczu z Wisłą nogę złamał Łukasz Gikiewicz, który w środę 27 kwietnia przeszedł w jednej z warszawskich klinik zespolenie złamanej kostki bocznej za pomocą specjalnych płytek i śrubek, co ma przyspieszyć proces gojenia.

– Mam tylko lekki gips, który umożliwia mi poruszanie nogą w górę i w dół. Od czwartku zabieram się ostro do pracy. Każdy, kto mnie zna, wie, że nie cierpię leżeć i nic nie robić. U mnie nie będzie żadnego leniuchowania – zapowiada zawodnik, który już w sobotę zamierza wybrać się na stadion przy Konwiktorskiej, by zobaczyć mecz swoich klubowych kolegów z Polonią Warszawa. Niestety w tym sezonie na boisku już go nie zobaczymy.

(deg)