Już dzisiaj 20 lipca na Wyspie Piaskowej zagości Korffbal. To kolejna odsłona drużynowych dyscyplin nieolimpijskich, którą zademonstruje i opowie o zasadach drużyna Mistrzów Polski. 

fot. wikipedia

Korfball jest grą zespołową, a zarazem koedukacyjną. To jedyna dyscyplina, podczas której na boisku jednocześnie występują przedstawiciele obojga płci. Każda drużyna składa się z czterech kobiet i czterech mężczyzn, spośród których dwie pary grają w strefie ataku, a dwie w strefie obrony.

Zawodnicy wrzucają piłkę do kosza umocowanego na wysokości 3,5 m przy słupie, ale bez tablicy. W oficjalnych meczach drużyna ma 25 sekund na rozegranie akcji ataku. Podczas gry nie wolno kozłować, przemieszczać się z piłką ani podawać piłki z rąk do rąk bez fazy lotu. Nie wolno też grać bezpośrednio przeciwko osobie przeciwnej płci.

Korfball należy do sportów niekontaktowych.  W grze nie można uzyskać remisu – gdy w regulaminowym czasie gry obie drużyny zdobędą taką samą liczbę punktów, rozpoczyna się dogrywka, która trwa aż do wrzucenia piłki do kosza przez jedną ze stron (tzw. złoty gol). Jeden mecz trwa 60 minut (2 połowy po 30 minut).

 

 

Wstęp: wolny
Termin: 20.07.2013 (sobota), 13.00 do 19.00
Miejsce: Wyspa Piaskowa