Multikino i British Council zapraszają na retransmisję sztuki „Koriolan” z National Theatre, sztukę Williama Szekspira w reżyserii Josie Rourke z Tomem Hiddlestonem w roli głównej.

 

25 sierpnia o godz. 19:00 w Multikinie Arkady Wrocławskie widzowie będą mogli uczestniczyć ponownie w retransmisji dramatu Williama Szekspira pt.: „Koriolan”. Spektakl wyreżyserowała Josie Rourke, a w rolę generała Kajusa Marcjusza wcielił się Tom Hiddleston.

„Koriolan” to jeden z mniej znanych dramatów Szekspira. Opowieść rozgrywa się w Rzymie. Obywatelom rzymskim zostają odebrane zapasy zboża, co prowadzi do zamieszek. Winą za taki stan rzeczy zostaje obarczony wielki generał Kajus Marcjusz, który ma pogardliwe nastawienie do ludu. Tymczasem do bram Rzymu zbliża się groźna armia Wolsków. Marcjusz wyrusza na bitwę. W końcu udaje mu się zdobyć miasto Koriole. Za niesłychaną odwagę generał otrzymuje zaszczytny przydomek Koriolan. Po powrocie do Rzymu bohater ubiega się o stanowisko konsula. Udaje mu się zdobyć przychylność Senatu, lecz lud go nie popiera. Koriolan, nie mogąc się z tym pogodzić, po raz kolejny głośno narzeka na lud. Wkrótce zostaje uznany za zdrajcę i wygnany z Wiecznego Miasta. Po tym zdarzeniu postanawia przyłączyć się do Wolsków i razem z ich armią uderzyć na Rzym. 

 

Obsada/Produkcja:

Kajus Marcjusz – rzymski generał, później nazwany Koriolanem – Tom Hiddleston

Meneniusz Agryppa – patrycjusz, przyjaciel Koriolana – Mark Gatiss

Reżyseria – Josie Rourke (Dyrektor artystyczny Donmar).

 

Spektakl „Koriolan” będzie można zobaczyć 25 sierpnia o godz. 19:00 w Multikinie Arkady Wrocławskie.

Pokazy odbędą się w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.

 

Ceny biletów:

– 35 zł – normalny
– 30 zł – ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)
– 25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

BILET SPECJALNY: 25 zł (na hasło DZIELNICE MAGAZINE)