Telewizja Polska opublikowała zwiastun „Korony królów”, swojej najnowszej produkcji. Hitu na skalę światową nie ma, jednak jest znacznie lepiej, niż można by przypuszczać.

Serial w ruchu prezentuje się znacznie lepiej, niż na wcześniej pokazywanych statycznych ujęciach, mimo wszystko krótki materiał filmowy nie pozostawia złudzeń, jakości rodem z produkcji HBO czy Netflixa tutaj nie uświadczymy. Wszystko jednak wskazuje na to, że będzie to całkiem przyzwoita alternatywa dla tureckiego „Wspaniałego stulecia”.

Twórcy zaznaczają, że nie powinniśmy brać na poważnie wcześniejszych porównań do Gry o Tron. „Korona królów” to telenowela, która nie zamierza i nie będzie stanowić konkurencji ani alternatywy dla produkcji amerykanów. Mamy tutaj do czynienia z polską wersją „Wspaniałego stulecia”. Turecki serial cieszył się u nas bardzo dużym zainteresowaniem, ufam, że podobnie będzie z rodzimym produkcją.

Internet jest pełen negatywnych i prześmiewczych opinii. Internauci zdają się narzekać niemal na każdy element nadchodzącej produkcji wskazując: „jaki kraj, taka Gra o Tron”. Żalić się na szczęście każdy może, jednak nie zapominajmy, że „Korona królów” nie jest skierowana do widzów oczekujących milionowych produkcji zza oceanu, a do miłośników telenowel.

„Korona królów” zadebiutuje z początkiem 2018 roku. Premiera pierwotnie planowana była na końcówkę 2017, jednak ze względów na problemy ze scenariuszem twórcy skorzystali kilku dodatkowych tygodni na dopieszczenie serialu.


Autor: Patryk Wolny