Już w ten weekend kończy się runda zasadnicza Polskiej Ligi Lacrosse. Kosynierzy Wrocław jadą do Oświęcimia, by w najbliższą sobotę zmierzyć się z zespołem, który walczy jeszcze o występ w play-offach.

Za dwa tygodnie rozpoczną się mecze o finał Polskiej Ligi Lacrosse. Poznań Hussars na pewno zmierzą się z Kosynierami Wrocław. Grom Warszawa zajmie pierwsze miejsce, a jedyną niewiadomą pozostaje z jaką drużyną zmierzą się w walce o finał. O czwartą lokatę walczą jeszcze Kraków Kings i Spartans Oświęcim. Obecna sytuacja sprawia, że najbliższe mecze w Oświęcimiu i Krakowie będą pełne dramatyzmu i walki o pozostałe miejsce w walce o podium.

– Mimo wysokiego zwycięstwa w poprzednim starciu z Oświęcimiem, nie możemy jeszcze być myślami w fazie play-off – przestrzega Marcin Janiszewski, zawodnik Kosynierów Wrocław.

W poprzednim meczu nie wystąpił lider Spartans Oświęcim – Michał Bucki, reprezentant Polski. Mecz na wyjeździe będzie odbywał się w wyjątkowo szczęśliwym dla wrocławian miejscu. W Oświęcimiu w poprzednim roku świętowali oni mistrzostwo Polski.

Mimo wszystko Marcin Janiszewski sugeruje, że nie jadą po pewne zwycięstwo: – Cały zespół gospodarzy to mocna, fizycznie grająca ekipa, poprawiająca swoją grę z meczu na mecz. Po relaksującym Silesia Cup musimy znów wziąć się do wytężonej pracy i skoncentrować się na 100%. Owszem, do Małopolski jedziemy w roli faworytów, ale wiadomo, że każdy chce „bić mistrza”. Liczymy, że uda nam się stworzyć dobre widowisko na wysokim poziomie i osiągnąć korzystny dla nas wynik, ale na pewno zwycięstwo nie przyjdzie nam łatwo.

Zapraszamy serdecznie do Oświęcimia na ostatni mecz rundy zasadniczej sezonu 2013/2014 w sobotę na godzinę 14! Spotkanie odbywa się na boisku Soły Oświęcim przy ulicy Przecznej 2.

 Autor | Piotr Rydzak
Zdjęcie | Jacek Magierowski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPremiery kinowe (9.05.2014)
Następny artykułObóz futbolu amerykańskiego
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.