Majówka pod znakiem lacrosse? Jak najbardziej! Od piątku 29 kwietnia do poniedziałku 1 maja grupa ponad 30 osób przebywała na zgrupowaniu w Zimnej Wódce (Kaltwasser, woj. opolskie).
Zarówno Kosynierki jak i Kosynierzy przygotowywali się do nadchodzących meczów w ramach turnieju Silesia Cup. Niewielka spokojna wieś okazała się idealnym miejscem do treningów.

Piątek był dniem, w którym forma treningów była raczej „luźna”. Dwa kolejne dni to aktywność od rana do wieczora, jedynie z przerwą na obiad. Począwszy od treningów typowo wytrzymałościowych, przez biegowe, na taktycznych skończywszy. Nikomu nie przeszkadzała zmienna pogoda, raz z nieba lał się żar, potem deszcz. Wszyscy dawali z siebie na boisku 100%. Zgrupowanie miało na celu przygotować Kosynierów do ostatniego meczu w ramach PLL, który zagrają w sobotę 7 maja z poznańskimi Hussarsami oraz do pojedynków w ramach turnieju Silesia Cup. Do tegoż samego szykowały się Kosynierki, które podczas Silesii rozegrają 3 mecze. Kadra trenerska obu sekcji zgodnie przyznała, że jest zadowolona ze swoich podopiecznych. Takie przygotowanie na pewno przybliża wszystkich zawodników do osiągnięcia wyznaczonych celów. Czy uda się je zrealizować przekonamy się już 7 (PLL) i 14-15 (Silesia Cup) maja.

(Kasia Książek)