W sobotnie popołudnie na stadionie Olimpijskim o godzinie 12:30, rozpocznie się najbardziej zacięty i widowiskowy mecz w Polskiej Lidze Lacrosse. Wrocławscy Kosynierzy podejmą walkę z drużyną Poznań Hussars – aktualnym liderem tabeli i mistrzem Polski.O rangę wydarzenia i o to jak przygotowani są zawodnicy zapytaliśmy Błażeja Rokickiego trenera i zawodnika Kosynierów Wrocław:

Mecz z Hussars śmiało można nazwać ligowym szlagierem. Spotkania między naszymi drużynami za każdym razem dostarczały widzom mnóstwa emocji i na pewno będzie tak i tym razem.

Przeciwko drużynie poznańskiej zawsze grało się trudno, dodatkowo Hussars zagrali już jeden mecz w lidze i znajdują się w rytmie meczowym. Jak zwykle, trzeba będzie dać z siebie 200% żeby myśleć o zwycięstwie i z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jesteśmy na to przygotowani. Żeby nadal liczyć się w walce o Mistrzostwo ten mecz trzeba po prostu wygrać, porażka nasze szanse na wywalczenie złota ograniczy do minimum. Pewnym jest, że widzowie będą uczestniczyć w  dwugodzinnej lacrosseowej uczcie.”


Z kolei kapitan Kosynierów Marcin Janiszewski taki opisał nastrój panujący wśród zawodników:

Wszyscy jesteśmy maksymalnie zdeterminowani i skoncentrowani na zwycięstwie. Dla nas, Kosynierów, liczy się tylko jeden wynik końcowy – zwycięstwo dwoma bramkami lub większą przewagą punktową. Wyłącznie w ten sposób możemy wywalczyć tytuł mistrzowski nie licząc na potknięcie Poznaniaków w innych meczach. Drużyna Hussars jeszcze nigdy nie wygrała we Wrocławiu, a my pokazaliśmy ogromną wolę walki, „goniąc” wynik na wyjeździe i doprowadzając do zaledwie jednobramkowej porażki. Zrobimy co w naszej mocy, by przenieść bojowe nastroje na boisko i udowodnić, że nasz praca w przerwie zimowej nie poszła na marne. Na pewno nie zawiedziemy wrocławskich kibiców, zwłaszcza po piłkarskiej porażce Śląska w ostatniej kolejce. Zapraszamy. Obiecujemy zażartą walkę do ostatniego gwizdka i kawał dobrego lacrossa!”

Mecz z Poznań Hussars jest dopiero pierwszym meczem Kosynierów w rundzie wiosennej. Według terminarza spotkań ligowych powinniśmy byli już zagrać z drużyną Gromu Warszawa, ale ze względu na zły stan boisk ten mecz został przełożony na termin późniejszy.

Przypominamy 31 marca (sobota), Stadion Olimpijski – Wrocław, godzina 12:30.

(Gruzin)