Drugi w Polsce najstarszy klub lacrosse, wciąż jednym z najlepszych. Tym razem zmierzą się z Poznaniakami, już w sobotę (14 kwietnia) przekonamy się jak zakończy się odwieczna rywalizacja tych dwóch klubów.

Kosynierzy Wrocław w kolejnym sezonie nie zaznali jeszcze porażki! Ostatni raz w Polskiej Lidze Lacrosse „Kosy” zostały pokonane dwa lata temu, w dogrywce meczu przeciwko Gromowi Warszawa. Po pokonaniu w minionej kolejce aktualnych Wicemistrzów Polski, Kraków Kings aż 15:6 (w ubiegłorocznym finale, „Królowie” ulegli zaledwie jedną bramką!), Kosynierów czeka pojedynek z Poznań Hussars. Choć w tym sezonie drużyna z Wielkopolski zwyciężyła dopiero raz, na pewno starcie nie będzie należało do tych „łatwych”.

– Pamiętajmy, że nasza rywalizacja z Poznań Hussars trwa od samego początku lacrosse w Polsce – mówi Jan Rydzak, grający trener Kosynierów. – To Poznaniacy jako pierwsi stanęli na najwyższym stopniu podium, mecze z nimi zawsze miały dodatkowy „ciężar gatunkowy”. Jestem pewien, że obie ekipy będą chciały nie tylko zwyciężyć, ale i pokazać najwyższy poziom lacrosse – dodaje Rydzak.

Póki co Kosynierzy prowadzą w tabeli ligowej z kompletem zwycięstw i imponującym bilansem bramkowym +37. Hussars znajdują się w środku tabeli, z ujemną różnicą goli. Z kolejnym przeciwnikiem „Kosy” zmierzą się już w fazie play-off. Kto powalczy z Kosynierami? To okaże się po rozegraniu najbliższej kolejki, najprawdopodobniej będą to Spartans Oświęcim lub AZS Legion Katowice.

Spotkanie Kosynierów z Poznań Hussars odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, w najbliższą sobotę, 14.04.2018 r. o 13:00. Wstęp wolny.


Opracowała: Adrianna Machalica
Zdjęcie: mat. prasowe